krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
2 lipca 2021r. o godz. 9.00 zapraszamy na piąte w tym roku spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2021"
Temat wiodący: „Zmiany w podatkach i prawie spółdzielczym od lipca 2021 r."
aaa
Neon „Społem" w teledysku „The Ride" Rafała Brzozowskiego
Utwór „The Ride" będzie reprezentował Polskę na najbliższej Eurowizji zaś neon pochodzi z dawnego Domu Towarowego Sezam...
aaa
Urząd Miasta Stalowa Wola w ramach cyklu „Dobre bo stalowowolskie" przygotował film promujący Zakład Piekarsko – Ciastkarski „Społem"...
aaa
Platforma ESPOLEM.PL ruszyła!
Społem ma już własny e-sklep, który działa już w najlepsze. Na razie na dostawy mogą liczyć m.in. mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Ozorkowa.
Copyright by KZRSS "Społem"

Polska suszona wołowina w wybranych sklepach „Społem" PSS w Kaliszu

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: piątek, 04, wrzesień 2015

W wybranych sklepach „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Kaliszu – w „Tęczy", „Jubilacie" i „5" na Dobrzeckiej, można kupić polską suszoną wołowinę.
Cienkie płatki suszonej i przyprawionej wołowiny są w USA niezwykle popularnym przysmakiem. W Polsce pojawiły się dopiero teraz.

Producentem polskiej suszonej wołowiny jest firma „Nowicki Naturalnie" z Potaśni koło Ostrzeszowa. Poszarpane, idealnie wysuszone plastry najlepszej części szynki wołowej – ligawy, o grubości około pół milimetra, o słonym i lekko ostrym smaku, są doskonałą przekąską. Niektóre restauracje zaczęły ją podawać jako przystawkę albo oryginalny składnik podbijający smak głównego dania. Suszoną wołowinę można spożywać na różne sposoby – z ryżem, z kaszą lub z warzywami.
Według własnej technologii firmy, mięso jest krojone w poprzek włókien na cienkie plastry, przyprawiane i suszone w temperaturze około 50° C. Do uzyskania 100 gramów suszonych płatków trzeba zużyć aż 300 gramów wołowiny.
Produkt firmy „Nowicki Naturalnie" to bardzo estetyczne, szczelnie zapakowane saszetki, zawierające po 30 gramów suszonych płatków wołowiny. Koszt – około 9 złotych.
Jedna 30-gramowa saszetka suszonych płatków wołowiny może być przekąską do piwa czy wina, ale także może stanowić odrębny wystarczający posiłek.
Suszona wołowina, zawierająca naturalne białko, jest znacznie lepsza dla sportowców oraz osób ceniących zdrowy styl życia niż dostępne odżywki.