krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
27 maja 2021r. o godz. 9.00 zapraszamy na czwarte w tym roku spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2021"
Temat wiodący: „Zmiany w podatku VAT od kwietnia 2021 r. oraz pozostałe zmiany w podatkach w 2021 r.”
aaa
Urząd Miasta Stalowa Wola w ramach cyklu „Dobre bo stalowowolskie" przygotował film promujący Zakład Piekarsko – Ciastkarski „Społem"...
aaa
Platforma ESPOLEM.PL ruszyła!
Społem ma już własny e-sklep, który działa już w najlepsze. Na razie na dostawy mogą liczyć m.in. mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Ozorkowa.
Copyright by KZRSS "Społem"

Uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia „Społem" PSS w Sławnie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: środa, 30, wrzesień 2015

W dniu 29 sierpnia br. odbyły się uroczyste obchody 70. rocznicy powstania „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Sławnie.

Uroczystość rozpoczęto o godzinie 10.30 Mszą świętą. Następnie, o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Sławnieńskiego Domu Kultury, w obecności wielu zaproszonych gości, Rady Nadzorczej, członków oraz pracowników Spółdzielni Jubilatki, rozpoczęła się akademia, w czasie której przedstawiono historię i losy spółdzielni w minionych latach.
Obchody jubileuszu swoją obecnością zaszczycili: Jerzy Rybicki – Prezes Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie, Danuta Mioduszewska – Dyrektor Biura Doradztwa i Lustracji w KZRSS „Społem", Sławomir Ignatowicz – Prezes PSD oraz Prezesi „Społem" PSS: w Miastku, Wejcherowie, Tucholi i Słupsku, a także członek Zarządu „Społem" PSS w Bytowie, Marek Romaszkiewicz, przedstawiciele firm: „Serkol", „Cros-dog", „Gzella", „Tchibo" oraz „Nestle". Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Sławieńskiego, członek Zarządu oraz Sekretarz Powiatu Sławieńskiego, Burmistrz Miasta Sławno, Komendant KPPSP w Sławnie, Komendant KPP w Sławnie, Dyrektor PSSE w Sławnie, Prezes Banku Spółdzielczego w Sławnie, Dyrektor oddziału PKO BP w Sławnie, Dyrektor Sławieńskiego Domu Kultury, Proboszcz parafii pod wezwaniem NMP w Sławnie oraz wieloletni były Proboszcz parafii i przyjaciel Spółdzielni Jubilatki.
Podczas uroczystości wręczono odznaczenia. Odznaką „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego" zostały uhonorowane: Maria Poprawska i Helena Miłaszewicz. Natomiast Odznakę „Zasłużony dla Społem" otrzymali: Janina Bogusławska, Krystyna Łaszkiewicz, Stanisława Sychta, Barbara Wieczorek, Waldemar Bajtek, Tadeusz Dudek, Kazimierz Kiedrowicz, Krzysztof Radzikowski i Ludomir Wilczewski.
Po zakończeniu akademii wszyscy zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad do restauracji „U Szwagra".
O godzinie 16.00 w Amfiteatrze Sławieńskim odbył się finał Loterii Jubileuszowej, organizowanej przez „Społem" PSS w Sławnie z okazji obchodzonego jubileuszu, czyli losowanie 70 rowerów. Następnie wszystkim zgromadzonym w amfiteatrze umilał czas koncert zespołu cygańskiego „Bogdan Trojanek & Terne Roma".
„Społem" PSS w Sławnie to jeden z niewielu podmiotów, który przetrwał w tym mieście w niezmiennej formie od 1945 roku. – Jesteśmy więc najlepszym dowodem na to, że spółdzielczość ma się bardzo dobrze. To wcale nie jest archaiczna forma własności – powiedział „Głosowi Koszalińskiemu" z 26 sierpnia br. Kazimierz Małecki, prezes Zarządu „Społem" PSS w Sławnie, który przypomniał, że „Społem" to dziś 8 sklepów i zakład piekarsko-ciastkarski. Łącznie pracuje tu około 130 osób. – Od lat utrzymuje stałe zatrudnienie, notuje przyrost sprzedaży, a spółdzielnia nigdy nie przyniosła straty – podkreślił prezes Kazimierz Małecki przypominając, że pierwszy sklep PSS w Sławnie otwarto 3 listopada 1945 roku.