krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
2 lipca 2021r. o godz. 9.00 zapraszamy na piąte w tym roku spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2021"
Temat wiodący: „Zmiany w podatkach i prawie spółdzielczym od lipca 2021 r."
aaa
Neon „Społem" w teledysku „The Ride" Rafała Brzozowskiego
Utwór „The Ride" będzie reprezentował Polskę na najbliższej Eurowizji zaś neon pochodzi z dawnego Domu Towarowego Sezam...
aaa
Urząd Miasta Stalowa Wola w ramach cyklu „Dobre bo stalowowolskie" przygotował film promujący Zakład Piekarsko – Ciastkarski „Społem"...
aaa
Platforma ESPOLEM.PL ruszyła!
Społem ma już własny e-sklep, który działa już w najlepsze. Na razie na dostawy mogą liczyć m.in. mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Ozorkowa.
Copyright by KZRSS "Społem"

Konferencja w Sejmie: „Przedsiębiorczość w kształceniu zawodowym. Szanse i zagrożenie wyboru zawodu"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2016 Opublikowano: piątek, 29, lipiec 2016

W Sejmie odbyła się konferencja: „Przedsiębiorczość w kształceniu zawodowym. Szanse i zagrożenie wyboru zawodu". Konferencja poświęcona była roli szkolnictwa zawodowego i planowanym zmian w systemie edukacji kierowców.
Konferencję rozpoczął i następnie moderował dyskusję poseł Adam Abramowicz, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Plan zmian w szkolnictwie zawodowym przedstawiła Teresa Wargocka, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
W konferencji jako przedstawiciel Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" wziął udział Ryszard Jaśkowski – zastępca prezesa Zarządu
Pani Minister w swojej wypowiedzi wskazała, że celem projektowanych zmian w systemie edukacji zawodowej jest stopniowe wprowadzenie dualnego systemu kształcenia odpowiadającego potrzebom gospodarki oraz realizowanego we współpracy z przedsiębiorcami stanowiącymi otoczenie gospodarcze szkoły. Rola pracodawców/przedsiębiorców w systemie kształcenia zawodowego:
• Aktywne tworzenie nowych zawodów oraz podstaw programowych
• Opracowywanie programów szkolenia dla zawodów we współpracy ze szkołami, z uwzględnieniem treści kształcenia dostosowanych do umiejętności absolwentów, odpowiednio do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy.
Pracodawcy powinni aktywnie uczestniczyć we wsparciu kadrowym szkół oraz doskonaleniu nauczycieli kształcenia zawodowego. Projektodawcy oczekują aktywnego udziału pracodawców w proces egzaminowania i potwierdzania nabytych kwalifikacji zawodowych oraz szeroką promocję kształcenia zawodowego, a także zapewnienie atrakcyjnych miejsc pracy.
Po wystąpieniach prelegentów odbyła się debata „Jak kształcić ludzi, żeby mieli dobrą pracę".