krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
2 lipca 2021r. o godz. 9.00 zapraszamy na piąte w tym roku spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2021"
Temat wiodący: „Zmiany w podatkach i prawie spółdzielczym od lipca 2021 r."
aaa
Neon „Społem" w teledysku „The Ride" Rafała Brzozowskiego
Utwór „The Ride" będzie reprezentował Polskę na najbliższej Eurowizji zaś neon pochodzi z dawnego Domu Towarowego Sezam...
aaa
Urząd Miasta Stalowa Wola w ramach cyklu „Dobre bo stalowowolskie" przygotował film promujący Zakład Piekarsko – Ciastkarski „Społem"...
aaa
Platforma ESPOLEM.PL ruszyła!
Społem ma już własny e-sklep, który działa już w najlepsze. Na razie na dostawy mogą liczyć m.in. mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Ozorkowa.
Copyright by KZRSS "Społem"

Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości 2016 w Warszawie-Miedzeszynie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2016 Opublikowano: piątek, 29, lipiec 2016

W Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym „Samopomocy Chłopskiej" w Warszawie-Miedzeszynie odbyły się centralne obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości 2016 pod hasłem: „Spółdzielnie – zdolność do działania na rzecz zrównoważonej przyszłości" i łączyły się z rokiem 200-lecia polskiej spółdzielczości. Uroczystość, jak co roku, była okazją do rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia statuetek: „Oskar Spółdzielczości Polskiej", „Menedżer-Spółdzielca" Prymus oraz „Złotego Laura Spółdzielczości" za działalność społeczno-kulturalną . Wśród laureatów konkursu znalazło się troje przedstawicieli spółdzielczości spożywców „Społem".

Gości powitał dr Jerzy Jankowski, przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej, dziękując wszystkim spółdzielcom za zaangażowanie w tworzenie przyjaznej dla spółdzielczości legislacji – m.in. zablokowanie złego projektu Prawa Spółdzielczego.
Z kolei Alfred Domagalski, prezes Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej, powiedział m.in.: – Widzimy dla siebie miejsce w programie gospodarczym nowego Rządu, który zaczyna dostrzegać wartość międzyludzkiej solidarności. Spółdzielczość jest dla ludzi a nie odwrotnie, i dlatego ma siłę przetrwać w obliczu wielu przeciwności. – Spółdzielnie od ponad 150 lat jednoczą ludzi wokół wspólnych celów takich jak tworzenie stabilnych miejsc pracy, budowa własnego mieszkanie, łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju usług, w tym usług finansowych czy budowanie silniejszej pozycji na konkurencyjnych rynkach.
Następnie ogłoszono wyniki konkursu i wręczono laureatom statuetki: „Oskar Spółdzielczości Polskiej", „Menedżer-Spółdzielca", „Prymus" i „Złoty Laur Spółdzielczości".
Wśród laureatów tegorocznego konkursu znaleźli się:


Laureaci Nagrody „OSKAR SPÓŁDZIELCZOŚCI POLSKIEJ 2016"

1. Ryszard Dymara – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Cichy Kącik" we Wrocławiu,
2. Marek Knapik – Prezes Zarządu Chemiczno – Farmaceutycznej Spółdzielni Pracy „ESPEFA",
3. Jadwiga Maria Najda – Prezes Zarządu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Hopkie"
4. Franciszek Pawłowski – Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Wydminach,
5. Jerzy Szczęśniak – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Podlasianka" w Węgrowie.
Laureaci Nagrody „MENEDŻER - SPÓŁDZIELCA 2016"
1. Janusz Baran – Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Sędziszowie Młp.,
2. Wiesław Bogdanowicz – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani" w Gorzowie Wlk.,
3. Halina Czubak – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli,
4. Waldemar Krusiński – Pełnomocnik Zarządu – Dyr. ds. Szkoleń Związku Rewizyjnego Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskich w Warszawie z/s w Teresinie,
5. Jerzy Nizioł – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu,
6. Jan Nosal – Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Dynowie,
7. Anna Ochalik-Pęcak – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej „GEODECI " w Rzeszowie,
8. Bogusław Józef Pietrow – Prezes Zarządu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Nowa Wieś" w Golicach,
9. Wiesław Sznaza – Prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Elblągu,
10. Bronisław Szymański – Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Kolnie,
11. Wacław Tomecki – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Żorach,
12. Józef Wrona – Prezes Zarządu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Jedność" w Boleścinie.

Laureaci Nagrody „PRYMUS 2016"

1. Mirosława Berlak – Prezes Zarządu, „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Zgoda" w Wejherowie,
2. Franciszek Zbigniew Chilewicz – Prezes Zarządu RSP Biała Podlaska z/s w Ciciborze,
3. Ireneusz Durda – Prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Oszczędność" w Mińsku Mazowieckim,
4. Teresa Horbowy – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator" w Dąbrowie Górniczej,
5. Elżbieta Junowicz – Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Giżycku z/s w Gajewie,
6. Adam Kaduk – Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Przeworsku,
7. Romuald Kazimierczyk – Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Węgorzewie,
8. Jan Mszyca – Prezes Zarządu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Smugi" w Kopcu,
9. Damian Narwojsz – Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Jonkowie,
10. Stefania Oczadły – Wiceprezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Skoczowie,
11. Maciej Palej – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Muszyna–Krynica,
12. Jolanta Różycka – Wiceprezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Kodrębie,
13. Zdzisław Siwek – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Niemcach,
14. Katarzyna Stefaniak – Prezes Zarządu Rejonowego Związku Lustracyjnego Spółdzielni Produkcji Rolnej „RCOOP" w Chodzieży,
15. Dariusz Szpakowski – Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Ozorkowie,
16. Genowefa Śleziak – Członkini Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Rajczy,
17. Tadeusz Tur – Prezes Zarządu Mazurskiego Banku Spółdzielczego w Giżycku,
18. Aldona Zawadzka-Kwaśny – Wiceprezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Raciborzu.

Laureaci Nagrody „ZŁOTY LAUR SPÓŁDZIELCZOŚCI 2016"

1. Józef Gawlik – Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Wilamowicach,
2. Franciszek Golik – Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa,
3. Ewa Janik – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Zacisze" w Małkini Górnej,
4. Józef Spiszak – Dyrektor Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie.
Po części oficjalnej, występem Kapeli Ludowej „Dynowianie" rozpoczął się piknik, na którym prezentowali się spółdzielczy producenci branży spożywczej z całej Polski.