krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Kolejna Konferencja „SPOŁEM 2024" już za nami!
aaa
SYSTEM KAUCYJNY - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WDRAŻANIA NOWYCH PRZEPISÓW
Zapraszamy na spotkanie z ekspertem!
aaa
Nowo wyremontowany sklep „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej
aaa
Pierwsze posiedzenie zgromadzenia ogólnego KRS
Wzięło w nim udział 99 ze 102 delegatów wybranych na VII Kongresie. Zgromadzenie wybrało Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej, Prezydium Zgromadzenia...
aaa
W dniach 22-23 stycznia 2024 r. obradował VII Kongres Spółdzielczości, który jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego w Polsce.
Copyright by KZRSS "Społem"

Pierwsze w Historii Euro Coop posiedzenie Prezydium poza siedzibą organizacji

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2023 Opublikowano: piątek, 03, marzec 2023

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem" od czerwca 2022 roku jako przedstawiciel polskich spółdzielni spożywczych „Społem" stał się pełnoprawnym członkiem międzynarodowej organizacji Euro Coop. W dniach 22-24 lutego br. na prośbę Prezydenta Euro Coop Mathiasa Fiedlera Związek stał się gospodarzem pierwszego w historii tej organizacji spotkania Prezydium poza jej siedzibą.

Osobiście na posiedzenie Prezydium przybyli jego członkowie: Prezydent Mathias Fiedler, Ilia Gorokhovskyi Pierwszy Wiceprezydent przedstawiciel organizacji Coop Ukraine, Marjaana Saarikoski Wiceprezydent przedstawicielka fińskiej spółdzielczości S Group oraz Todor Ivanov Sekretarz Generalny Euro Coop. Sesja miała charakter hybrydowy więc on-line mieliśmy możliwość spotkania się z Debbie Robinson Wiceprezydent oraz przedstawicielką organizacji Federal Retail & Trading Services (FRTS) oraz Albino Russo Wiceprezydent przedstawiciel ANCC/Coop Italia, KZRSS „Społem" reprezentowali Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski oraz Dyrektor Zespołu Organizacji i Promocji Agnieszka Wroniewicz. 22 lutego przybyłych gości Związek powitał uroczystą kolacją. Główna sesja obrad Prezydium miała miejsce 23 lutego w Sali Kolegialnej w siedzibie KZRSS „Społem". Spotkanie to miało charakter stricto roboczy, na początku posiedzenia uczestniczył Prezes Krajowej Rady Spółdzielczej Mieczysław Grodzki wraz z Redaktor Naczelną miesięcznika „Tęcza" Klementyną Zygarowską-Tomza. Prezes Grodzki przekazał Mathiasowi Fiedlerowi album o Warszawie wraz z pamiątkową tabliczką z wizerunkiem siedziby Krajowej Rady Spółdzielczej w Warszawie oraz w bardzo ciepłych słowach opowiedział o działalności i zaangażowaniu KZRSS „Społem" w sprawy swoich członków, aktywności Związku we wszystkich inicjatywach organizowanych przez KRS, w szczególności podkreślił poświęcenie i zapał Prezesa R. Jaśkowskiego w pracach nad objęciem piekarni spółdzielczych „Tarczą gazową". Wskazał również na wyróżniającą się spółdzielczość konsumencką na tle innych organizacji, które reprezentuje KRS.
Agenda spotkania obejmowała omówienie większości bieżących spraw organizacyjnych dotyczących Euro Coop z uwzględnieniem dwóch ważnych dla międzynarodowych organizacji spółdzielczych zagadnień. Pierwszą z nich było omówienie oraz kwestia zakupu na terenie Polski agregatów prądotwórczych, które przy udziale transportów humanitarnych mogłyby zostać dostarczone do Coop Ukraine w celu zasilania min. sklepów, obiektów spółdzielczych na terenach z największymi stratami infrastruktury krytycznej. Ilia Gorokhovskyi Prezes Coop Ukraine wyraził swoją wdzięczność dla całej światowej spółdzielczości za olbrzymie wsparcie, które Ukraina mimo trwającego już ponad rok konfliktu wciąż otrzymuje. KZRSS „Społem" zobowiązał się do pośredniczenia w zakupie oraz dostawie wspomnianych agregatów do wskazanych przez Coop Ukraine lokalizacji. Prace nad tym przedsięwzięciem już trwają. Drugim istotnym zagadnieniem, którym zajęło się Prezydium Euro Coop było omówienie projektu niekorzystnych dla detalistów zmian w zakresie ich odpowiedzialności w całym łańcuchu dostaw. Z ramienia Euro Coop Todor Ivanov bierze udział w organizacji spotkań z przedstawicielami Komisji Europejskiej zajmującej się przygotowaniem i implementacją wspomnianych regulacji. Z inicjatywy Euro Coop, 2 marca br. zorganizowana została sesja on-line pt.: „Obowiązki w łańcuchu dostaw – Jak zapewnić spójny, wydajny i praktyczny podział obowiązków w prawodawstwie UE". Przedstawiciele Związku wzięli udział w w/w webinarze.
Po zakończeniu obrad goście udali się na spotkania zorganizowane przez Zarząd KZRSS „Społem w Hali Mirowskiej ( WSS Śródmieście) oraz w sklepie Universam ( WSS Praga Południe). Wielkie podziękowania spłynęły na ręce Dyrektora Hali Mirowskiej Bogusława Pieńkowskiego, który ciekawie i profesjonalnie opowiedział gościom zarówno o historii Hali jak i o współczesnym jej funkcjonowaniu. Delegaci Euro Coop byli zachwyceni architekturą tego obiektu oraz zagospodarowaniem sali sprzedażowej, asortymentem oferowanym w sklepie a także ofertą okolicznego bazarku. Po miłej wizycie na Śródmieściu goście mieli okazję wizytować zupełnie inny nowoczesny obiekt „Społem" Universam Praga Południe, gdzie zostali powitani przez Wiceprezes ds. Ekonomicznych WSS Praga Południe Małgorzatę Piotrowską. Profesjonalne podejście Pani Małgorzaty sprawiło, że wizyta ta wywarła olbrzymie, pozytywne wrażenia na delegatach. Zachwycali się organizacją sklepu, czystością oraz tak jak w przypadku Hali Mirowskiej zakresem oferowanych produktów. Można stwierdzić, że zaprezentowane obiekty zyskały uznanie w oczach gości. Wizyta Prezydium Euro Coop zakończyła się w godzinach porannych w piątek 24 lutego 2023 r.

  • sisI2023_eurocoop01
  • sisI2023_eurocoop02
  • sisI2023_eurocoop03
  • sisI2023_eurocoop04
  • sisI2023_eurocoop05
  • sisI2023_eurocoop06