krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Działalność charytatywna „Społem" WSS Śródmieście w IV kwartale br.

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2015 Opublikowano: piątek, 04, grudzień 2015

W „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście w Warszawie IV kwartał każdego roku to czas wzmożonych działań charytatywnych na rzecz organizacji pozarządowych.
W tym czasie w większości placówek handlowych spółdzielni zainstalowane są całoroczne lub okresowe skarbonki na datki od klientów, które należą do Fundacji z siedzibą w Warszawie, Bielsku-Białej i Tychach.

Inną formą pomocy są akcje organizowane ad hoc. Do takich należy zaliczyć m.in. tegoroczne działania Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, która już w listopadzie br. zadbała o gromadzenie funduszy na cele statutowe, m.in. poprzez wręczanie klientom dyni lub pomoc w pakowaniu klientom zakupów w okresie późniejszym czy rozdawanie kolorowanek w zamian za datki od odwiedzających sklep „Sezam", śródmiejskiej „Społem" WSS.
Od kilku lat praktykowane jest gromadzenie artykułów o wydłużonym terminie przydatności, o co zabiega m.in. Fundacja Polskiego Handlu. Zorganizowane stanowisko (regał, kosz) w „Hali Mirowskiej" umożliwia klientom odkładanie produktów spożywczych, chemii gospodarczej etc. Świąteczna zbiórka prowadzona jest pod hasłem „Podaruj innym Święta" i wiąże się z przekazaniem darów dla dzieci ze świetlic opiekuńczo- wychowawczych Stowarzyszenia „Karan".
W pozyskiwanie artykułów spożywczych i przemysłowych bezpośrednio od klientów w „Sezamie", na warszawskim Wilanowie, w miesiącu grudniu br. włączyli się wolontariusze z Żoliborskiego Stowarzyszenia „Dom – Rodzina – Człowiek".