krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Otwarcie nowego sklepu „Spolem" PSS w Białej Podlaskiej

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2015 Opublikowano: czwartek, 10, grudzień 2015

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białej Podlaskiej, pomimo bardzo dużej konkurencji w mieście, rozwija swoją działalność, która za cel stawia potrzeby klientów - dbając szczególnie o jakość, dobrą ofertę towarów, kulturę obsługi i wyposażenie obiektów. W dniu 2 grudnia 2015 roku spółdzielnia otwarła nowy sklep spożywczy „Lux Arenda", który jest jej dwunastym sklepem spożywczym i trzynastym obiektem handlu detalicznego.

Sklep został otwarty po przebudowie byłej pijalni piwa „Arenda", funkcjonującej przez 11 lat, od 1982 roku. W 1993 roku obiekt został wynajęty byłemu pracownikowi „Społem", który przez 17 lat prowadził restaurację. Przez kolejne kilka lat obiekt był wynajmowany na różne cele.
W dniu 12 maja 2015 roku, po konsultacjach z Radą Nadzorczą i kadrą kierowniczą, Zarząd podjął decyzję o przebudowie budynku na sklep, podpisując w kolejności umowy: z projektantem, wykonawcami prac budowlanych, robót elektrycznych i wentylacyjnych, sanitarnych i innych. W planach uwzględniono system sygnalizacji włamania i napadu oraz telewizji dozorowej.
W dniu 1 września 2015 roku rozpoczęto przebudowę budynku. Zakończenie przebudowy budynku nastąpiło w dniu 30 listopada 2015 roku.
W dniu 2 grudnia 2015 roku, o godz. 15.30, otwarcia sklepu dokonano przy udziale: projektantów, wykonawców robót budowlanych, elektrycznych, chłodniczych, komputerowych i reklamowych, dostawców wyposażenia w meble, urządzenia, maszyny i sprzęt oraz redaktorów lokalnej telewizji i prasy. W otwarciu uczestniczyli także: Rada Nadzorcza, Zarząd, kadra kierownicza, załoga nowego sklepu oraz zespół pracowników spółdzielni przygotowujących sklep do otwarcia.
Budynek sklepu znajduje się w strefie zabytkowej, przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 9, w centrum miasta. Powierzchnia użytkowa zabudowy wynosi ogółem 550 m2, w tym powierzchnia sprzedażowa wynosi 435 m2. Sklep zatrudnia 16 pracowników, w tym 11 nowych osób rozpoczynających pracę w „Społem". Sklep będzie czynny przez wszystkie dni tygodnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 20, w soboty od 7 do 17 i w niedzielę od 8 do 16. Przy sklepie znajduje się także parking dla klientów o powierzchni 860 m2. Koszt przebudowy wraz z wyposażeniem sklepu wyniósł około 2 mln złotych.
W dniu 3 grudnia 2015 r. sklep został otwarty dla klientów. Prezes Zarządu „Społem" PSS Eugeniusz Mazur podziękował wszystkim, którzy stworzyli ten sklep. W swoim wystąpieniu Prezes Zarządu powiedział: „Poza zakupami w sklepie można będzie wypić kawę, herbatę, zjeść gorące pierogi i naleśniki, zamówić pieczony drób, pokroić pieczywo, rozbić kotlety, zmielić mięso, zapakować próżniowo wędliny i inne produkty, porozmawiać z miłą obsługą, niewiele zapłacić i z ogromnym zadowoleniem wrócić po następne zakupy, także samochodem – bo jest parking".
Goście obecni na otwarciu twierdzili, że jest to najnowocześniejszy i najładniejszy sklep w Białej Podlaskiej.
Dodać należy, że w „Społem" PSS w Białej Podlaskiej w ostatnich miesiącach, mimo dużej konkurencji, wzrasta sprzedaż, wzrasta też ilość odbieranych kart lojalnościowych „Społem znaczy razem". Spółdzielnia zbiera też wiele pozytywnych opinii o „Społem" i o swojej działalności.

  • sisIV2015biala_podlaska01
  • sisIV2015biala_podlaska02
  • sisIV2015biala_podlaska03
  • sisIV2015biala_podlaska04
  • sisIV2015biala_podlaska05