krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Jubileusz 110-lecia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Krasnymstawie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2017 Opublikowano: wtorek, 24, październik 2017

W 2017 roku przypada jubileusz 110-lecia istnienia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Krasnymstawie. Z tej okazji, w dniu 7 października odbyła się uroczysta gala, w której udział wzięli pracownicy, członkowie, współpracownicy oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Uroczystości odbyły się w Restauracji Zamkowej Stowarzyszenia Integracyjnego „Magnum Bonum" w Krasnymstawie. Zaproszonych gości powitała Marzena Wieleba – prezes Zarządu. Wspólnie wysłuchano hymnu spółdzielczego i uczczono minutą ciszy zmarłych założycieli, członków i pracowników. Przewodniczący Rady Nadzorczej Paweł Deptuś przedstawił zebranym historię Spółdzielni. Następnie głos zabrała Prezes Zarządu Marzena Wieleba. Podziękowała wszystkim osobom związanym ze Spółdzielnią za wkład pracy, zaangażowanie i wysiłek włożony w budowanie jej dobrobytu. Szczególnie podkreśliła rolę konsumentów, którzy od pokoleń są wierni placówkom i tradycji piekarskiej Spółdzielni. Wystąpienie zakończyły życzenia pomyślności w życiu osobistym i zawodowym dla zgromadzonych pracowników i gości. Następnie Ryszard Jaśkowski - prezes Zarządu oraz Maria Wawrzaszek–Gruszka – sekretarz Rady Nadzorczej KZRSS „Społem" wręczyli pracownikom odznaki „Zasłużony dla Społem". Głos zabierali również zaproszeni na jubileusz goście. Podkreślali rolę Spółdzielni w życiu społecznym
i gospodarczym Krasnegostawu. Mówili o trudnej sytuacji ruchu spółdzielczego w realiach gospodarki rynkowej i rosnącej konkurencji, ale podkreślali również siłę i upór spółdzielców do wygospodarowania własnej przestrzeni celem kontynuacji działania i pielęgnowania tradycji handlowej. Marzena Wieleba podziękowała za życzenia, kwiaty i upominki. Pogratulowała odznaczonym pracownikom oraz zaprosiła zebranych na mszę św., która zostanie odprawiona w intencji Spółdzielni, jej pracowników i członków. Kontynuacją uroczystości był bankiet oraz zabawa taneczna, podczas której goście świętowali do rana.

  • sisIV2017_krasnystaw01
  • sisIV2017_krasnystaw02
  • sisIV2017_krasnystaw03
  • sisIV2017_krasnystaw04
  • sisIV2017_krasnystaw05
  • sisIV2017_krasnystaw06