krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
SPOŁEM COOP NA SZCZYCIE KILIMANDŻARO !
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Zarząd KZRSS „Społem" w Warszawie serdecznie zaprasza prezesów i członków zarządów spółdzielni na kolejną, wiosenną konferencję „SPOŁEM 2023"
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
aaa
Pierwsze w Historii Euro Coop posiedzenie Prezydium poza siedzibą organizacji
W dniach 22-24 lutego br. Związek stał się gospodarzem pierwszego w historii tej organizacji spotkania Prezydium poza jej siedzibą.
aaa
Fundacja „Hospicjum głogowskie" przyznała nagrody FILANTROP 2023
Wśród wyróżnionych PSS Głogów.
aaa
W OBRONIE „CHLEBA POWSZEDNIEGO" !
Celem działań Związku jest zbudowanie szerokiej koalicji „ZA CHLEBEM" ponadpartyjnej i ponad podziałami.
Copyright by KZRSS "Społem"

Jubileusz 115-lecia „SPOŁEM” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Kole

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2020 Opublikowano: poniedziałek, 14, grudzień 2020

W grudniu 1905 roku, staraniem grona społeczników, powstała w Kole Spółdzielnia Spożywców „Spójnia", której celem było nie tylko zaopatrywanie społeczeństwa w artykuły pierwszej potrzeby, dobrej jakości i po godziwych cenach, ale także oddziaływanie hamująco na nieuzasadnione, wygórowane ceny, oferowane przez niesolidnych producentów i prywatnych kupców.

Początkowo, Spółdzielnia prowadziła sklep spożywczy w budynku na rogu ul. Toruńskiej i Sienkiewicza, a także sklep z artykułami przemysłowymi w domu pana Romana Kamińskiego. Jej kierownikiem był pan Łęcki, a następnie pan Stefan Rosiak, który kierował Spółdzielnią do końca I wojny światowej. Na koniec czerwca 1906 roku Spółdzielnia zrzeszała 500 członków, a udział wynosił 5 rubli.
Dzisiejsza nazwa „SPOŁEM" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kole przyjęta została w 1948r. Od 1989 roku Spółdzielnią kieruje Prezes Zarządu mgr inż. Wojciech Jabłoński.
Działalność gospodarczą, Spółdzielnia realizuje w 7 placówkach handlowych typu LUX i Mini LUX oraz w Zakładzie Piekarsko–Ciastkarskim, którego wyroby, z uwagi na tradycyjną technologię wypieku, cieszą się dobrą opinią klientów miasta, a także okolic – Spółdzielnia zaopatruje sklepy prywatnych sprzedawców na terenie powiatu kolskiego oraz w Koninie.
W roku bieżącym, Spółdzielnia przystąpiła do realizowanego przez KZRSS „Społem" PROJEKTU SPÓŁDZIELNIA, gdzie w ramach Projektu Korzyści „Fotowoltaika dla Społem", w Zakładzie Piekarsko- Ciastkarskim zainstalowana została mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy 17,36 kWp.
Kolejny obiekt, w którym zostanie zamontowana fotowoltaika o mocy 24,18 kWp, to sklep LUX na ul. Emilii Plater.
Spółdzielnia angażuje się również w projekty dotyczące integracji zakupowej - aktywnie współpracuje z Krajową Platformą Handlową „Społem", a także uczestniczy w Partnerskim Serwisie Detalicznym.