krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Marka „Społem" w rankingu Forbes!
Marka "Społem" została wyceniona w tegorocznym rankingu magazynu "Forbes" na 499 mln zł, wyprzedzając min. marki takich sieci jak Stokrotka, czy Delikatesy...
aaa
Na miejscu spalonego powstanie nowy pawilon
Ruszyły prace przygotowujące teren pod budowę nowego pawilonu PSS Społem przy ul. Starzyńskiego w Ozorkowie, już w listopadzie w tym miejscu pojawiły...
aaa
Podwawelska Spółdzielnia Spożywców Laureatem Konkursu Kod Innowacji w roku 2022
W tym roku organizatorzy nagrodzili firmy, które przeprowadziły efektywne wdrożenia standardów GS1 i wyeliminowały w organizacji dokumenty papierowe.
aaa
Mamy jeszcze wolne miejsca na 3-dniowym szkoleniu na temat: BILANS 2022
Serdecznie zapraszamy!
aaa
„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców obchodziła w niedzielę 18 września swoje 125-lecie na konecczyźnie.
Z okazji tego pięknego jubileuszu pracownicy i zarządcy spotkali się, by wspólnie świętować. Na imprezie pojawili się przedstawiciele władz gminy i powiatu.
aaa
Firma Społem zdobyła nagrodę w kategorii Localness 2022!
To szczególne wyróżnienie na rynku retail/FMCG, które zostaje przyznane sieciom detalicznym przez ich konsumentów.
Copyright by KZRSS "Społem"

Nowe logo Międzynarodowego Związku Spółdzielczego

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2013 Opublikowano: wtorek, 05, listopad 2013

sisIV2013coopNowe logo zaprojektowane przez brytyjskich spółdzielców zostało zaprezentowane na Międzynarodowej Konferencji w Kapsztadzie.

Demonstracja nowego symbolu była z pewnością ważnym, ale nie najważniejszym punktem spółdzielczego spotkania. Dla Związku sprawą o największym – przynajmniej na najbliższe cztery lata znaczeniu – były wybory nowych władz. Prezydentem została wybrana ponownie Pauline Green. Wiceprezydentami , zgodnie z zasadami, zostali szefowie czterech organizacji regionalnych MZS. W podobnym trybie ratyfikowano do Rady dwóch przedstawicieli organizacji sektorowych oraz młodzieży spółdzielczej, których wcześniej mianowały te organizacje. Pozostałymi członkami rady zostali: Ariel Guarco z Argentyny, Australijczyk Gregory Wall, Brazylijczyk Eudes de Freitag Aquino (pierwszy w dziejach Związku reprezentant sektora spółdzielczości zdrowia), Petar Stefanov z Bułgarii, Monique Leroux z Kanady, Anne Santamäki z Finlandii, Francuz Jean-Louis Bancel, Włoch Carlo Scarzanella, Akira Banzai z Japonii, Won-Byung Choi z Korei, Rosjanin Evgeny Kuznetsov, Seah Kian Peng z Singapuru, Jan Anders Lago ze Szwecji, Brytyjczyk Len Wardle i Amerykanin Martin Lowery. Zabrakło niestety, w tej kadencji Rady, przedstawiciela naszego kraju.
Przed nowymi władzami MZS stoi trudne zadanie poprowadzenia Związku w okresie jego reorganizacji związanej z przeniesieniem siedziby z Genewy do Brukseli, z przerejestrowaniem ze Szwajcarii do Belgii i nadaniem nowego statusu prawnego w tym ostatnim kraju. Do tego dochodzi konieczność rozwiązania problemów organizacyjnych i finansowych.
Kapsztadzkie Zgromadzenie było pierwszym tej rangi spółdzielczym spotkaniem po zakończeniu obchodów Międzynarodowego Roku Spółdzielczości 2012 i po rozpoczęciu prac związanych ze Światową Dekadą Spółdzielczą 2013-2020. W programie wiele miejsca poświęcono wprowadzeniu w życie przyjętemu rok temu Planowi Działania Dekady Spółdzielczej. Równoległe „warsztaty tematyczne" dotyczyły głównych kierunków zarysowanych w Planie Działania: zadań spółdzielni w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego, ich roli w realizacji różnego rodzaju usług społecznych, komunikacji i upowszechnianiu spółdzielczego przekazu, możliwości pozyskiwania kapitału przez spółdzielnie. Mówiono również o upowszechnianiu wiedzy na temat spółdzielczości, badaniach naukowych i edukacji. Podczas sesji plenarnych dyskutowano o miejscu spółdzielni w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz tworzeniu finansowych podstaw funkcjonowania spółdzielni.
Podkreślano także znaczenie faktu, że po raz pierwszy w historii Zgromadzenie Ogólne MZS odbywa się na kontynencie afrykańskim. Wsparcia organizatorom udzielił Departament Handlu i Przemysłu rządu RPA. Nie dotarł co prawda na otwarcie imprezy zapowiadany wcześniej prezydent kraju Jacob Zuma, ale obecnych było wielu ministrów i Afryki Południowej i innych krajów afrykańskich. Szereg sesji poświęcono sprawom spółdzielczości afrykańskiej, wielokrotnie podkreślano ogromną rolę spółdzielni w rozwoju tego kontynentu, mówiono wręcz, że są one być może jego jedyną szansą wobec ogromu stojących przed nim problemów.
Polskę w Kapsztadzie reprezentowały delegacje: KRS z prezesem Alfredem Domagalskim i przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego Jerzym Jankowskim, Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP z przewodniczącym Rady Tomaszem Jórdeczką oraz Spółdzielni Spożywców „Społem" z prezesem Jerzym Rybickim. Obecni byli także przedstawiciele Kasy Krajowej SKOK , z prezesem Rafałem Matusiakiem oraz Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy z prezesem Januszem Paszkowskim.
Źródło: http://www.krs.org.pl