krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Sejm ustanowił rok 2025 Rokiem Stefana Żeromskiego z okazji 100 rocznicy jego śmierci.
"To jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy, duchowy autorytet polskiej inteligencji, autor opowiadań, powieści i dramatów, które ukształtowały narodowe...
aaa
Informacja o obradach Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów KZRSS „Społem”.
aaa
W grudniu 2024 r. oraz styczniu 2025 r. serdecznie zapraszamy na szkolenie Bilans 2024!
aaa
Po trwającej niecałe pół roku budowie „Społem” PSS „Jedność” w Częstochowie otworzyła swój 45 sklep
Sklep zlokalizowany jest w dzielnicy Lisiniec, wśród niskiej zabudowy jednorodzinnej....
aaa
Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy Stanisława Wojciechowskiego
23 października 2024 r. w siedzibie KZRSS „Społem" uroczyście odsłonięto tablicę ku pamięci Stanisława Wojciechowskiego...
Copyright by KZRSS "Społem"

Działalność „Społem' WSS Śródmieście w II półroczu 2018r. w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2018 Opublikowano: środa, 31, październik 2018

Społem" WSS Śródmieście po wakacyjnej przerwie wznowiła działania na rzecz środowiska, włączając się 8 września w organizowany III Dzień Pacjenta „SERCE w RUCHU" w Instytucie Kardiologii w Warszawie. Organizatorzy umożliwili przybyłym tego dnia do Instytutu sprawdzenie swojego stanu zdrowia. Mając wykonane tam badanie krwi, EKG, spirometrię, wyniki masy i składu ciała, obliczony wiek serca każdy mógł skonsultować je z kardiologiem, fizykoterapeutą, psychologiem, dietetykiem i farmaceutą.

Aby uzupełnić wiadomości o aktywności w zapobieganiu i leczeniu chorób serca, stosowaniu diety zdrowego serca i sposobie dozowania leków czy też jak zadbać o psychiczne samopoczucie w obliczu choroby można było skorzystać z wykładów prowadzonych przez specjalistów. Z kolei warsztaty obejmujące m.in. Nordic Walking, pokazy pierwszej pomocy, pokazy technik obrony własnej w wykonaniu grupy pokazowej Straży Miejskiej były przerywnikiem w badaniach i konsultacjach. Dla dzieci przygotowano filmy i zajęcia plastyczne. W społemowskim stanowisku można było uzupełnić zasób witamin w postaci marchewki, śliwek, jabłek, jak również uzupełnić wodę w organizmie Selenką z kujawskiego uzdrowiska Wieniec Zdrój bogatą w wapń, magnez, potas, lit, cynk, selen, którą poleca Krajowa Platforma Handlowa „Społem".
" Witaminy" dostarczyło Gospodarstwo Sadownicze W.B. Musiałowscy oraz dostawca warzyw i owoców spółka BURY. Pulę upominków dla dorosłych i dla dzieci w postaci wydawnictw zapewniła spółka Garmond Press.
Poszerzenie kontaktów w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu zaowocowało m.in. współpracą ze Stowarzyszeniem Polskiego Patchworku. Razem z jego prezeską Magdaleną Galińską zorganizowane zostały patchworkowe zajęcia dla przedszkolaków i uczniów w ramach konkursu „Podróż z BERNINO". Prace wykonane pod czujnym okiem doświadczonych pań zafascynowanych łączeniem kawałków tkanin w różnego rodzaju „obrazy" wzięły udział w w/w międzynarodowym konkursie. Pierwszą prezentacją prac była wystawa w czeskiej Pradze, następnie prace pojechały do Portugali i Niemiec. Były prezentowane również w Polsce w Zespole Szkół Specjalnych nr 105 przy ul. Długiej 9 oraz w Domu Kultury w Rembertowie, a następnie pojechały do Kazachstanu. Po międzynarodowych prezentacjach zostaną zwrócone ich autorom.
Spółdzielnia udzieliła wsparcia finansowego organizowanemu przez Krajową Radę Spółdzielczą 19. Festiwalowi Spółdzielczych Zespołów Artystycznych Tęcza Polska w Polanicy Zdroju. Ponadto ufundowała „słodką nagrodę" , którą otrzymała Przodkowska Orkiestra Dęta (z Przodkowa , woj. pomorskie) prowadzona przez Zdzisława Plichtę. W tegorocznym Festiwalu wzięło udział 25. zespołów w tym jeden z Białorusi, istniejący przy Spółdzielczym Domu Kultury w Wiercieliszkach na Grodzieńszczyźnie. Wyróżnienia i nagrody przyznane przez festiwalowe jury odebrało 16. zespołów popularyzujących m.in. piosenki, obyczaje i obrzędy ludowe. Nagrody główne otrzymali :I Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy (Tarnów, woj małopolskie), dwie drugie przypadły w udziale Zespołowi Niwa i Zespołowi Folklorystycznemu Kurpiowszczyzna z Myszyńca, trzecią przyznano zespołowi Ćwierkliczanie z woj. Śląskiego.