krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

Działalność „Społem' WSS Śródmieście w II półroczu 2018r. w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2018 Opublikowano: środa, 31, październik 2018

Społem" WSS Śródmieście po wakacyjnej przerwie wznowiła działania na rzecz środowiska, włączając się 8 września w organizowany III Dzień Pacjenta „SERCE w RUCHU" w Instytucie Kardiologii w Warszawie. Organizatorzy umożliwili przybyłym tego dnia do Instytutu sprawdzenie swojego stanu zdrowia. Mając wykonane tam badanie krwi, EKG, spirometrię, wyniki masy i składu ciała, obliczony wiek serca każdy mógł skonsultować je z kardiologiem, fizykoterapeutą, psychologiem, dietetykiem i farmaceutą.

Aby uzupełnić wiadomości o aktywności w zapobieganiu i leczeniu chorób serca, stosowaniu diety zdrowego serca i sposobie dozowania leków czy też jak zadbać o psychiczne samopoczucie w obliczu choroby można było skorzystać z wykładów prowadzonych przez specjalistów. Z kolei warsztaty obejmujące m.in. Nordic Walking, pokazy pierwszej pomocy, pokazy technik obrony własnej w wykonaniu grupy pokazowej Straży Miejskiej były przerywnikiem w badaniach i konsultacjach. Dla dzieci przygotowano filmy i zajęcia plastyczne. W społemowskim stanowisku można było uzupełnić zasób witamin w postaci marchewki, śliwek, jabłek, jak również uzupełnić wodę w organizmie Selenką z kujawskiego uzdrowiska Wieniec Zdrój bogatą w wapń, magnez, potas, lit, cynk, selen, którą poleca Krajowa Platforma Handlowa „Społem".
" Witaminy" dostarczyło Gospodarstwo Sadownicze W.B. Musiałowscy oraz dostawca warzyw i owoców spółka BURY. Pulę upominków dla dorosłych i dla dzieci w postaci wydawnictw zapewniła spółka Garmond Press.
Poszerzenie kontaktów w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu zaowocowało m.in. współpracą ze Stowarzyszeniem Polskiego Patchworku. Razem z jego prezeską Magdaleną Galińską zorganizowane zostały patchworkowe zajęcia dla przedszkolaków i uczniów w ramach konkursu „Podróż z BERNINO". Prace wykonane pod czujnym okiem doświadczonych pań zafascynowanych łączeniem kawałków tkanin w różnego rodzaju „obrazy" wzięły udział w w/w międzynarodowym konkursie. Pierwszą prezentacją prac była wystawa w czeskiej Pradze, następnie prace pojechały do Portugali i Niemiec. Były prezentowane również w Polsce w Zespole Szkół Specjalnych nr 105 przy ul. Długiej 9 oraz w Domu Kultury w Rembertowie, a następnie pojechały do Kazachstanu. Po międzynarodowych prezentacjach zostaną zwrócone ich autorom.
Spółdzielnia udzieliła wsparcia finansowego organizowanemu przez Krajową Radę Spółdzielczą 19. Festiwalowi Spółdzielczych Zespołów Artystycznych Tęcza Polska w Polanicy Zdroju. Ponadto ufundowała „słodką nagrodę" , którą otrzymała Przodkowska Orkiestra Dęta (z Przodkowa , woj. pomorskie) prowadzona przez Zdzisława Plichtę. W tegorocznym Festiwalu wzięło udział 25. zespołów w tym jeden z Białorusi, istniejący przy Spółdzielczym Domu Kultury w Wiercieliszkach na Grodzieńszczyźnie. Wyróżnienia i nagrody przyznane przez festiwalowe jury odebrało 16. zespołów popularyzujących m.in. piosenki, obyczaje i obrzędy ludowe. Nagrody główne otrzymali :I Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy (Tarnów, woj małopolskie), dwie drugie przypadły w udziale Zespołowi Niwa i Zespołowi Folklorystycznemu Kurpiowszczyzna z Myszyńca, trzecią przyznano zespołowi Ćwierkliczanie z woj. Śląskiego.