Przedświąteczne zbiórki oraz konkurs w „Społem" WSS Śródmieście
W okresie przed Świętami Bożego Narodzenia w „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście, zgodnie z tradycją, trwają zbiórki dla potrzebujących.
W czasie dwóch weekendów wolontariusze Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom- Rodzina-Człowiek, w placówce „Sezam" przy Al. Rzeczypospolitej na warszawskim Wilanowie, zachęcali klientów do udzielania wsparcia jego podopiecznym w postaci artykułów o wydłużonym terminie przydatności do spożycia, środków czystości etc.
Podobna zbiórka, pod hasłem „Podaruj innym święta", miała miejsce w DH „Hala Mirowska", gdzie klienci w dniach 2-16 grudnia br., na specjalny regał mogli odłożyć wybrane przez nich produkty, które Fundacja Polskiego Handlu gromadziła dla dzieci ze świetlic opiekuńczo-wychowawczych.
Trwająca przez cały rok zbiórka funduszy do umieszczonych w placówkach śródmiejskiej spółdzielni skarbon, należących do organizacji pozarządowych, zwykle przed świętami przybiera na sile. Zasoby skarbon Fundacji z Warszawy, Bielska-Białej i Tychów powiększają się w tym okresie o datki na leczenie i rehabilitację dzieci oraz młodzieży, którymi opiekują się Fundacje.
Święta Bożego Narodzenia stwarzają też okazję do zaprezentowania szerszemu gronu klientów zdolności manualnych uczniów, w ramach organizowanych konkursów. Do konkursu „Choinka i wieniec adwentowy – symbole Bożego Narodzenia", ogłoszonego przez społemowską spółdzielnię zaproszeni zostali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 im. Kazimierz Kirejczyka ( ul. Długa 9) i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących nr 8 im. Zofii Galewskiej (ul. Koźmińska 7). Do wykonania prac konkursowych zostały wykorzystane bazy w postaci styropianowych lub tekturowych stożków, w przypadku choinek i wiklinowych wianuszków do wieńca adwentowego. Do wypełnień wykorzystano orzechy, krepinę, ozdobny papier, bombki, makaron (świderki lub muszelki), a także świeże gałązki świerka i cisa. Ozdobami były m.in. koraliki i ususzona limonka. Za udział w konkursie wszyscy otrzymali upominki, a prace zostały wyeksponowane w siedzibie spółdzielni oraz zaprezentowane na stronie www i na łamach „Społemowca Warszawskiego".