krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

Uroczyste otwarcie nowego SEZAMU

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2018 Opublikowano: piątek, 22, czerwiec 2018

6 czerwca br. o godz. 11.00 uroczyście otwarto należący do „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście, dom handlowy SEZAM. Zaproszono licznych gości - przedstawicieli władz lokalnych, spółdzielców, partnerów handlowych, przedstawicieli prasy i TV oraz osoby związane z powstawaniem obiektu.

Centrum Marszałkowska to wspólna inwestycja „Społem" WSS Śródmieście i BBI Development.
Inauguracja składała się z 2 części: na poziomie "0" na budynku odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona Witoldowi Rowickiemu - wybitnemu dyrygentowi, patronowi zaaranżowanego na nowo pasażu na tyłach biurowca. Następnie na poziomie "-1" budynku nastąpiło uroczyste otwarcie sklepu Sezam w nowej odsłonie, a o godz. 13.00 sklep powitał pierwszych klientów.
Do Centrum Marszałkowska wróciły ozdoby z oryginalnego domu towarowego. Na wejściu - odrestaurowane płytki ceramiczne, a na elewacji - dwa neony. Są tam: drogeria, salon z ubraniami, kwiaciarnia, fryzjer. Głównym elementem podziemi jest zajmujący 700 mkw. sklep Sezam, nawiązujący do starej wersji budynku. - W chwili otwarcia Sezamu w 1969 r. to był nasz najnowocześniejszy sklep. Ten nigdy nie będzie taki jak tamten kultowy Sezam. Ale dziś też jest obficie zaopatrzony - powiedziała na otwarciu prezes "Społem" WSS Śródmieście Anna Tylkowska. Do Sezamu wrócili dawni pracownicy, m.in. dyrektorem został Piotr Kruszewski, który w Sezamie przepracował 23 lata.
10 sierpnia 2014 r. po 45. latach działalności SDH „Sezam" został zamknięty, następnie nastąpiła jego rozbiórka. Warto przypomnieć po krótce historię obiektu.
Spółdzielczy Dom Handlowy „Sezam" należący do „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście otwarty został w 1969 roku. Placówka przez prawie półwiecze była jednym z najpopularniejszych miejsc dokonywania zakupów, spotkań towarzyskich, a także wielokrotnie posłużyła jako plan filmowy w produkcjach fabularnych i dokumentalnych. Jego obecność na stołecznym rynku wpisała się w pamięć kilku pokoleń warszawiaków. Atrakcyjna oferta asortymentowa ściągała klientów z odległych dzielnic stolicy. Oprócz tzw. „spożywki" niezwykle imponująco prezentował się wybór artykułów przemysłowych usytuowanych na wyższych kondygnacjach budynku. Samoobsługowy dział z gospodarstwem domowym, konfekcja, pasmanteria zaspokajały potrzeby nawet najbardziej wymagających nabywców. Również przypadła do gustu warszawiakom kawiarenka na piętrze i bar, w którym można było zjeść smacznie, szybko i niedrogo.
W 1992 r. w dobudowanym od strony północnym segmencie został uruchomiony pierwszy McDonald's w Polsce.
Projekt Nowego Sezamu wykonała pracownia Juvenes należąca do firmy BBI Development. Jest to 10-piętrowy gmach z parkingiem i lokalami handlowo-usługowymi w podziemiu, galerią sklepów w części naziemnej oraz pomieszczeniami biurowymi na wyższych kondygnacjach. Oprócz ciekawego rozwiązania architektonicznego dodatkowym walorem Nowego Sezamu będzie bezpośrednie sąsiedztwo z krzyżującymi się w tym miejscu liniami metra, a więc przy najbardziej nowoczesnym węźle komunikacyjnym w Warszawie. Jedną z zalet dla klientów jest to, że z Sezamu można bezpośrednio zejść na stację metra Świętokrzyska, takiego udogodnienia nie ma żaden inny budynek w stolicy.
Zapytana, jaki będzie współczesny Sezam, Pani Anna Tylkowska zapewnia, że „wróci w nowoczesnej, pięknej odsłonie i z delikatesowym asortymentem, profesjonalną i pomocna obsługą. Chcemy, aby Sezam był dla warszawiaków nie tylko miejscem zakupów, ale i spotkań. Serdecznie zapraszamy!"

  • sisII2018__sezam01
  • sisII2018__sezam02
  • sisII2018__sezam04
  • sisII2018__sezam06
  • sisII2018__sezam07
  • sisII2018__sezam08
  • sisII2018__sezam09