krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
30 lipca - czwarte spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2020"
Raz w miesiącu będziemy podsumowywać wszystkie zmiany legislacyjne, interpretacje i orzeczenia, a także odpowiadać na pytania uczestników...
aaa
Sklep „Bartek" Spółdzielni Społem PSS Kielce zyskał nowy wygląd
W ostatnich miesiącach nie dość,że zyskał całkowicie nowy wygląd to również znacząco powiększył ofertę...
aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
Copyright by KZRSS "Społem"

Ogłoszenie wyników XVI edycji konkursu „Menedżer-Spółdzielca 2015" i wręczenie laureatom poszczególnych rodzajów statuetek

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2015 Opublikowano: wtorek, 30, czerwiec 2015

W dniu 24 czerwca br. w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyły się centralne obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. Były one okazją do ogłoszenia wyników XVI edycji konkursu „Menedżer-Spółdzielca 2015". Wśród laureatów konkursu znalazło się pięcioro spółdzielców ze spółdzielczości spożywców „Społem" – jeden otrzymał statuetkę „Menedżer Spółdzielca 2015", a czworo otrzymało statuetki „Prymus 2015". Jedna zaś spółdzielnia społemowska uhonorowana została nowym Medalem „Za Zasługi dla Gospodarki RP".

Poszczególne rodzaje statuetek otrzymali:

„Oskar Spółdzielczości Polskiej 2015"

– Romuald Ajchler (SLD), poseł na Sejm RP,
– Zbigniew Gawron, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zachód" w Warszawie,
– Wiktor Kolbowicz, prezes Zarządu Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami" w Ciechocinku,
– Leszek Sułek, prezes Zarządu RSP „Przełom" w Linowie.

„Menedżer-Spółdzielca 2015"

– Edmund Borawski, prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej „MLEKPOL" w Grajewie,
– Antoni Tomasz Chełmiński, prezes Zarządu Pierwszej Wojskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie,
– Stanisław Chwiej, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Nisku
– Adam Jan Dudek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej,
– Grzegorz Engelbrecht, z Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Energetyka" w Warszawie,
– Kazimierz Góra, wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego,
– Grzegorz Gratkowski, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zacisze" w Zielonej Górze,
– Andrzej Grzybek, wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego,
– Józef Lach, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Rajczy,
– Marian Łaciak, prezes Zarządu „Społem" Tarnowskiej Spółdzielni Spożywców w Tarnowie,
– Anna Machała, ze Spółdzielni Mieszkaniowej w Płocku,
– Hanna Malczyńska, prezes Zarządu Spółdzielni Pracy MPW Med Instruments w Warszawie,
– Andrzej Mirosławski, prezes Zarządu Spółdzielni Produkcyjno - Handlowej „Mestwin" w Kartuzach,
– Maria Jolanta Nowak, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Kobierzycach,
– Bernard Radlok, prezes Zarządu RSP w Kuniowie,
– Aleksandra Styn, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Pucku,
– Lucjan Waśko, prezes Zarządu Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej SOPEX w Krośnie.

,,Prymus 2015"

– Irena Cieślar, wiceprezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Wiśle,
– Andrzej Czaja, prezes Zarządu Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Pruszczu Gdańskim,
– Tadeusz Dworski, prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Puławach,
– Katarzyna Goc, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Osieku,
– Antoni Gołuch, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Węgierskiej Górce,
– Piotr Grabuś, prezes Zarządu RSP w Krzywiźnie,
– Mariola Grim, prezes Zarządu Rejonowej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Cieszynie,
– Krzysztof Grzelak, prezes Zarządu Rybackiej Spółdzielni „Regalica" w Gryfinie,
– Irena Jachowicz-Wróblewska, zastępca prezesa Zarządu Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna" w Bolesławcu,
– Marek Knapik, prezes Zarządu Chemiczno-Farmaceutycznej Spółdzielni Pracy „ESPEFA" w Krakowie,
– Zbigniew Konstanty Kotowski, prezes Zarządu Rolniczo-Wytwórczego Kombinatu Spółdzielczego im. Antoniego Paśki w Dębnie,
– Maria Kowalik, prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Zawierciu,
– Henryk Lamża, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Raciborzu,
– Roman Miśkowiec, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Kalwarii Zebrzydowskiej,
– Grzegorz Pietruszewski, kierownik działu administracyjno-gospodarczego „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Sochaczewie,
– Ewa Reczek, prezes Zarządu Beskidzkiego Banku Spółdzielczego w Bielsku-Białej,
– Henryk Świeczkowski, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Starogardzie Gdańskim,
– Piotr Zasuń, prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Kaliszu.

„Złoty Laur Spółdzielczości 2015"

– Hanna Maria Bobyk, kierownik działu społeczno-wychowawczego MSM „Chemik" w Płocku,
– Krzysztof Kajko, prezes Zarządu BS w Kolnie,
– Krzysztof Kokoszkiewicz, doradca KZRRSP w Warszawie,
– Marek Kowalski, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Szadku.
Podczas uroczystości wręczono również spółdzielcom, przyznane przez Ministra Gospodarki, nowe Medale „Za Zasługi dla Gospodarki RP". Otrzymały je następujące spółdzielnie:
– Małopolska Spółdzielnia Handlowa „WIZAN" w Andrychowie,
– Białostocka Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Białymstoku,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Chojnie,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Gorzycach,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Iławie,
– Spółdzielnia „Rolnik" SCh w Kędzierzynie Koźlu,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Koronowie,
– Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa „Rolnik" w Lubawie,
– Spółdzielnia Pracy Handlowo-Produkcyjna „ROLPOL" w Radomiu,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Rykach,
– Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa „SCh" w Rzeszowie,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Siemiatyczach,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Sieniawie,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Słubicach,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Staszowie,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Szadku,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Wilamowicach,
– „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Robotnik" w Zamościu,
– Złotowska Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna w Złotowie,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Zwoleniu,
– Warszawska Spółdzielnia Handlowa „Fala",
– Pracownicy UNIFREEZE Sp. z o.o. – odznaczeni indywidualnie.