krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
30 lipca - czwarte spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2020"
Raz w miesiącu będziemy podsumowywać wszystkie zmiany legislacyjne, interpretacje i orzeczenia, a także odpowiadać na pytania uczestników...
aaa
Sklep „Bartek" Spółdzielni Społem PSS Kielce zyskał nowy wygląd
W ostatnich miesiącach nie dość,że zyskał całkowicie nowy wygląd to również znacząco powiększył ofertę...
aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
Copyright by KZRSS "Społem"

Chór „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej śpiewa już 65 lat

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2019 Opublikowano: piątek, 24, maj 2019

Chór powstał, funkcjonował i funkcjonuje i śpiewa już 65 lat, bo byli i są ludzie, którzy chcieli i chcą śpiewać i to dzięki nim szczyciła się i szczyci nasza spółdzielnia, naszym Chórem „Społem".
Trzynastu pracowników spółdzielni na czele z ówczesnym Prezesem Spółdzielni śp. Juliuszem Krzyżanowskim i Kierownikiem Działu Społeczno-Samorządowego śp. Tadeuszem Mroczkowskim w kwietniu 1954r. rozpoczęło 65 letni dorobek – dorobek zespołu artystycznego jakim jest chór „Społem". Pierwszym dyrygentem i nauczycielem był śp. Konstanty Walczuk, czynił to przez 15 lat.

Chór w swojej historii wielokrotnie nagrywał swój śpiew w Polskim Radiu, w Bialskim Centrum Kultury, cztery razy występował z Filharmonią Lubelską, dwa razy z Orkiestrą Włościańską Namysłowskiego, uczestniczył w wielu festiwalach, przeglądach zawsze zajmując czołowe miejsca.
Z chóru 30 lat temu w 1989 wyłoniła się – powstała Kapela Ludowa „Społem", która gra i śpiewa na największych świętach spółdzielczych, kiermaszach, piknikach i wielu innych imprezach. Przez cały ten okres Kapelą dowodzi dyrygent chóru Pan Andrzej Charytoniuk.
Chór ma w swoim repertuarze szeroką gamę pieśni patriotycznych, żołnierskich i partyzanckich, ludowych, lirycznych, a także operetkowych. Szczególnie w ostatnich latach występuje także w kościołach, często żegna odchodzących do wieczności ale też śpiewa w czasie innych uroczystości kościelnych bowiem posiada całoroczny repertuar pieśni sakralnych i religijnych. Chór śpiewał Ojcu Świętemu, Prymasowi Polski, dzieciom i seniorom, osobom niepełnosprawnym, chorym Polakom za granicą, ale nade wszystko tym, którzy kochają śpiew. Zaszczytem jest także to, że 4 lata temu nasz chór i kapela występowali na Zjeździe Krajowego Związku Spółdzielni Spożywców „Społem" który odbywał się w Wieńcu koło Włocławka.
Praca i dorobek chóru na przestrzeni minionych 65 lat były i są obecnie doceniane przez krajowe, wojewódzkie i miejskie władze państwowe, samorządowe, spółdzielcze, a także jednostki kultury.
Zawsze po koncertach tworzy się szczególny nastrój i atmosfera, wyzwala się ogromny szacunek dla chórzystów chóru „Społem".

  • sisII2019biala-podlaska
  • sisIIbiala-podlaska02