krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
aaa
Jubileuszowy 50 Zjazd Delegatów KZRSS
W Zjeździe uczestniczyło 225 delegatów spośród 293 wybranych w spółdzielniach, 30 zaproszonych gości oraz 125 przedstawicieli wystawców.
aaa
Społem Wola przeszło lifting i walczy o klientów nowym konceptem Bistro Kredens
Społem Wola w wygospodarowanej części lokalu sklepowego stworzyło bistro łączące bar mleczny z pubem.
Copyright by KZRSS "Społem"

Chór „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej śpiewa już 65 lat

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2019 Opublikowano: piątek, 24, maj 2019

Chór powstał, funkcjonował i funkcjonuje i śpiewa już 65 lat, bo byli i są ludzie, którzy chcieli i chcą śpiewać i to dzięki nim szczyciła się i szczyci nasza spółdzielnia, naszym Chórem „Społem".
Trzynastu pracowników spółdzielni na czele z ówczesnym Prezesem Spółdzielni śp. Juliuszem Krzyżanowskim i Kierownikiem Działu Społeczno-Samorządowego śp. Tadeuszem Mroczkowskim w kwietniu 1954r. rozpoczęło 65 letni dorobek – dorobek zespołu artystycznego jakim jest chór „Społem". Pierwszym dyrygentem i nauczycielem był śp. Konstanty Walczuk, czynił to przez 15 lat.

Chór w swojej historii wielokrotnie nagrywał swój śpiew w Polskim Radiu, w Bialskim Centrum Kultury, cztery razy występował z Filharmonią Lubelską, dwa razy z Orkiestrą Włościańską Namysłowskiego, uczestniczył w wielu festiwalach, przeglądach zawsze zajmując czołowe miejsca.
Z chóru 30 lat temu w 1989 wyłoniła się – powstała Kapela Ludowa „Społem", która gra i śpiewa na największych świętach spółdzielczych, kiermaszach, piknikach i wielu innych imprezach. Przez cały ten okres Kapelą dowodzi dyrygent chóru Pan Andrzej Charytoniuk.
Chór ma w swoim repertuarze szeroką gamę pieśni patriotycznych, żołnierskich i partyzanckich, ludowych, lirycznych, a także operetkowych. Szczególnie w ostatnich latach występuje także w kościołach, często żegna odchodzących do wieczności ale też śpiewa w czasie innych uroczystości kościelnych bowiem posiada całoroczny repertuar pieśni sakralnych i religijnych. Chór śpiewał Ojcu Świętemu, Prymasowi Polski, dzieciom i seniorom, osobom niepełnosprawnym, chorym Polakom za granicą, ale nade wszystko tym, którzy kochają śpiew. Zaszczytem jest także to, że 4 lata temu nasz chór i kapela występowali na Zjeździe Krajowego Związku Spółdzielni Spożywców „Społem" który odbywał się w Wieńcu koło Włocławka.
Praca i dorobek chóru na przestrzeni minionych 65 lat były i są obecnie doceniane przez krajowe, wojewódzkie i miejskie władze państwowe, samorządowe, spółdzielcze, a także jednostki kultury.
Zawsze po koncertach tworzy się szczególny nastrój i atmosfera, wyzwala się ogromny szacunek dla chórzystów chóru „Społem".

  • sisII2019biala-podlaska
  • sisIIbiala-podlaska02