krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Kieleckie „Społem" świętowało 100 lat działalności

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2019 Opublikowano: piątek, 19, lipiec 2019

Podczas uroczystego walnego zgromadzenia członków w restauracji Winnica w Kielcach, nagrodzono kielecką spółdzielnię oraz jej wieloletnich pracowników.
- W działalności kieleckiej spółdzielni skupia się, jak w przysłowiowej soczewce, życie miasta i regionu. Powołała ją do życia grupa światłych patriotów i społeczników, w reakcji na dramatyczne braki zaopatrzenia w wyniszczonym w wyniku wojny mieście. Był to jednocześnie element umacniania niepodległości i suwerenności naszej ojczyzny. Tej idei kieleckie „Społem" służyło wiernie przez cały okres dwudziestolecia międzywojennego oraz w tragicznym czasie okupacji niemieckiej. Kieleckie „Społem" stało się już ambasadorem spółdzielczości w całym kraju - mówił Ryszard Jaśkowski, prezes Krajowego Związku „Społem".

Prezes Jaśkowski podkreślił wielką rolę pani prezes H. Gontarz w rozwoju Spółdzielni i nakreśleniu jej dalszego funkcjonowania.
Organizatorzy podkreślali, że świętowanie stulecia działalności „Społem" w Kielcach to wyjątkowy powód do dumy. - Aż trudno sobie wyobrazić, że firma, w której pracujemy ma już 100 lat. Przypominając naszą historię nie chcemy ograniczać się jedynie do jednego wydarzenia. Nasz jubileusz będziemy obchodzili przez okrągły rok. Dziś chcieliśmy pokazać, że to jest właśnie ten czas na radość i świętowanie. Historię „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców dobrze oddają „Cztery pory roku" Antoniego Vivaldiego. Również w okresie naszej działalności można dostrzec zarówno rozwój, jak i trudne momenty - przyznała Helena Gontarz, prezes zarządu „Społem" PSS w Kielcach. Niestety ta wieloletnia tradycja, błędnie utożsamiana jedynie z okresem po 1945 roku.
Kielecka spółdzielnia pamiętając o swojej stuletniej przeszłości, nie zapomina również o przyszłości. -W tym roku otworzyliśmy jeden sklep. Kolejny duży planujemy otworzyć w centrum Plaza Park. Inwestujemy również w rozwój produkcji piekarskiej. Poszukujemy przy tym starych i zapomnianych receptur. Ostatnio u dało nam się wyprodukować chleb według receptury z lat 60. XX wieku. Wróciliśmy też do produkcji pierogów, które nazywają się lepichy jaglane. Chcemy przybliżyć mieszkańcom Kielc tradycje polskiej kuchni - dodała prezes
W tym roku otworzyliśmy jeden sklep. Kolejny duży planujemy otworzyć w centrum Plaza Park.
Podczas uroczystości wręczono odznaczenie „Za Zasługi dla Spółdzielczości" dla „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Kielcach oraz wyróżniono zasłużonych pracowników: Alinę Bielawską, Janinę Czerw, Janusza Jagniątkowskiego, Danutę Świeczko oraz Barbarę Wlodno. Wyrazom wdzięczności towarzyszyły prezentacja multimedialna ukazująca 100 lat historii kieleckiego „Społem" oraz pokazy artystyczne przygotowane przez zespoły: Chmielnikers i Music Land, który działa przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.


Autor: Tomasz Trepka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.