krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
SPOŁEM COOP NA SZCZYCIE KILIMANDŻARO !
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Zarząd KZRSS „Społem" w Warszawie serdecznie zaprasza prezesów i członków zarządów spółdzielni na kolejną, wiosenną konferencję „SPOŁEM 2023"
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
aaa
Pierwsze w Historii Euro Coop posiedzenie Prezydium poza siedzibą organizacji
W dniach 22-24 lutego br. Związek stał się gospodarzem pierwszego w historii tej organizacji spotkania Prezydium poza jej siedzibą.
aaa
Fundacja „Hospicjum głogowskie" przyznała nagrody FILANTROP 2023
Wśród wyróżnionych PSS Głogów.
aaa
W OBRONIE „CHLEBA POWSZEDNIEGO" !
Celem działań Związku jest zbudowanie szerokiej koalicji „ZA CHLEBEM" ponadpartyjnej i ponad podziałami.
Copyright by KZRSS "Społem"

Konferencja Kongregacji Przemysłowo-Handlowej - statuetka Syzyfa w kategorii Nagroda Specjalna dla Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2019 Opublikowano: poniedziałek, 30, wrzesień 2019

Kongregacja Przemysłowo Handlowa OIG zorganizowała w dniu 27 września 2019 r w Warszawie w Sali A Naczelnej Organizacji Technicznej o godz. 10.00. debatę na temat polskiego handlu.

Od 20 lat trwa nieprzerwanie walka o polski rynek. Zagraniczni uczestnicy na stałe zadomowili się na naszym rynku. W większości używając do tego pomocy swoich krajów, niskooprocentowanych kredytów oraz szczególne korzystnych warunków podatkowych tworzonych dla nich przez kolejne nasze Rządy. Poza tym zagraniczni przedsiębiorcy uzyskiwali wsparcie finansowe międzynarodowych organizacji, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. W tak dobrej sytuacji nie znalazły się polskie przedsiębiorstwa. Również samorządy terytorialne nie pomagały lokalnym przedsiębiorstwom, a wręcz przeciwnie wykorzystywali polskiego przedsiębiorcę jako tzw. „krowę dojną., fiskalizując i tworząc plany zagospodarowania przestrzennego lokalizujące obiekty handlowe pod zamówienie zagranicznych przybyszów. Przez dwa ostatnie dziesięciolecia trwa walka o rynek. Straciliśmy pozycję dominującą w polskim hurcie i detalu, staczając się po równi pochyłej. W kraju w którym jesteśmy gospodarzami, traktuje się nas jak intruzów, a zagraniczni uczestnicy korzystając z mediów, których właścicielami jest obcy kapitał, narzucają własne narracje, opinie, stając się dla rządzących drogowskazem dalszych zmian legislacyjnych, korzystnych dla nich.
O problemach polskiego przedsiębiorcy, rolnika mówiło w trakcie debaty kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji handlu i usług, sektora MŚP. W dyskusji zabrała także głos Pani Poseł Agnieszka Ścigaj która wykazała się dużą znajomością zagrożeń dla Polskiego handlu, oraz zadeklarowała wsparcie przyszłych inicjatyw na rzecz ratowania Polskiego handlu w przyszłym parlamencie.
W trakcie odbywającej się Konferencji z rąk Prezesa Kongregacji Przemysłowo-Handlowej OIG dr. Inż. Jana Rakowskiego wręczona została statuetka Syzyfa w kategorii Nagroda Specjalna dla Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" z okazji 150 – lecia Spółdzielczości Spożywców na ręce Prezesa Zarządu Ryszarda Jaśkowskiego.
Podczas wręczania nagrody Prezes Ryszard Jaśkowski zaapelował do przyszłych parlamentarzystów aby nie tylko werbalnie ale bardziej czynnie wspierali drobny polski handel. Obecnie już tylko 25 % polskiego handlu należy do polskich przedsiębiorców. W trakcie apelu Prezes Jaśkowski wyrażając oczekiwania środowiska polskich przedsiębiorców działających w obszarze handlu skierował propozycję do przyszłych parlamentarzystów o wsparcie inicjatywy powołania wspólnej organizacji gospodarczej. Zadaniem takiej organizacji było by reprezentowanie polskich przedsiębiorców wobec organów władzy publicznej oraz innych organizacji środowiska gospodarczego.