krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
aaa
Jubileuszowy 50 Zjazd Delegatów KZRSS
W Zjeździe uczestniczyło 225 delegatów spośród 293 wybranych w spółdzielniach, 30 zaproszonych gości oraz 125 przedstawicieli wystawców.
aaa
Społem Wola przeszło lifting i walczy o klientów nowym konceptem Bistro Kredens
Społem Wola w wygospodarowanej części lokalu sklepowego stworzyło bistro łączące bar mleczny z pubem.
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS „Społem" Białystok wśród laureatów nagrody Orły "Wprost"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2019 Opublikowano: wtorek, 03, grudzień 2019

Dajemy radę – padło kilka razy ze sceny podczas wręczenia nagród Orłom Wprost w Białymstoku. Przedsiębiorcy nie ukrywali, że lista wyzwań, z jakimi się zmagają, jest długa. Laureatami w konkursie „Wprost" i Bisnode zostają ci, którzy radzą sobie najlepiej. Orły Wprost to projekt ogólnopolski, nagrody wręczane są podczas uroczystości w poszczególnych regionach. O zakwalifikowaniu na listę decydują wyniki finansowe za ostatnie lata, dodatkowo Bisnode sprawdza, czy kandydaci do tytułu nie są notowani w bazach niesolidnych płatników.

Na liście podlaskich laureatów znalazły się detaliczne sieci handlowe. Arhelan, rodzinna firma założona w 1991 r., stworzyła sieć 93 sklepów w 52 miastach i zatrudnia ponad 1500 osób. PSS Społem w Białymstoku ma 15 supermarketów, bary szybkiej obsługi, do tego spółdzielnia sama produkuje m.in. wędliny i pieczywo, ma też sklepy z artykułami gospodarstwa domowego. Przedstawicieli handlu znalazło się w zestawieniu więcej.
Tytuły Orła Wprost są równorzędne, natomiast w każdym regionie statuetka Lidera Biznesu trafia do firmy, który legitymuje się najlepszym wynikiem. Na Podlasiu był to Zakład Produkcji Kruszyw Rupińscy, od ponad 20 lat wydobywający kruszywa budowlane i drogowe.
Galę zwieńczyło wręczenie nagrody w kategorii Osobowość, w której nagradzani są przede wszystkim artyści związani z regionem. W Białymstoku laureatem został Zenon Martyniuk. Po odebraniu nagrody, podczas wywiadu na scenie, lider zespołu „Akcent" opowiadał o swojej karierze i o fenomenie disco polo, szczególnie popularnego w tym regionie. I powtórzył to, o czym wcześniej powiedział w jednym z wywiadów: na ścianie wschodniej najlepiej czują romantyczne piosenki. To kolejna podlaska specjalność.

Autor: Andrzej Lubin „Wprost"