krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Kolejna Konferencja „SPOŁEM 2024" już za nami!
aaa
SYSTEM KAUCYJNY - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WDRAŻANIA NOWYCH PRZEPISÓW
Zapraszamy na spotkanie z ekspertem!
aaa
Nowo wyremontowany sklep „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej
aaa
Pierwsze posiedzenie zgromadzenia ogólnego KRS
Wzięło w nim udział 99 ze 102 delegatów wybranych na VII Kongresie. Zgromadzenie wybrało Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej, Prezydium Zgromadzenia...
aaa
W dniach 22-23 stycznia 2024 r. obradował VII Kongres Spółdzielczości, który jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego w Polsce.
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS „Społem" Białystok wśród laureatów nagrody Orły "Wprost"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2019 Opublikowano: wtorek, 03, grudzień 2019

Dajemy radę – padło kilka razy ze sceny podczas wręczenia nagród Orłom Wprost w Białymstoku. Przedsiębiorcy nie ukrywali, że lista wyzwań, z jakimi się zmagają, jest długa. Laureatami w konkursie „Wprost" i Bisnode zostają ci, którzy radzą sobie najlepiej. Orły Wprost to projekt ogólnopolski, nagrody wręczane są podczas uroczystości w poszczególnych regionach. O zakwalifikowaniu na listę decydują wyniki finansowe za ostatnie lata, dodatkowo Bisnode sprawdza, czy kandydaci do tytułu nie są notowani w bazach niesolidnych płatników.

Na liście podlaskich laureatów znalazły się detaliczne sieci handlowe. Arhelan, rodzinna firma założona w 1991 r., stworzyła sieć 93 sklepów w 52 miastach i zatrudnia ponad 1500 osób. PSS Społem w Białymstoku ma 15 supermarketów, bary szybkiej obsługi, do tego spółdzielnia sama produkuje m.in. wędliny i pieczywo, ma też sklepy z artykułami gospodarstwa domowego. Przedstawicieli handlu znalazło się w zestawieniu więcej.
Tytuły Orła Wprost są równorzędne, natomiast w każdym regionie statuetka Lidera Biznesu trafia do firmy, który legitymuje się najlepszym wynikiem. Na Podlasiu był to Zakład Produkcji Kruszyw Rupińscy, od ponad 20 lat wydobywający kruszywa budowlane i drogowe.
Galę zwieńczyło wręczenie nagrody w kategorii Osobowość, w której nagradzani są przede wszystkim artyści związani z regionem. W Białymstoku laureatem został Zenon Martyniuk. Po odebraniu nagrody, podczas wywiadu na scenie, lider zespołu „Akcent" opowiadał o swojej karierze i o fenomenie disco polo, szczególnie popularnego w tym regionie. I powtórzył to, o czym wcześniej powiedział w jednym z wywiadów: na ścianie wschodniej najlepiej czują romantyczne piosenki. To kolejna podlaska specjalność.

Autor: Andrzej Lubin „Wprost"