krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS „Społem" Białystok wśród laureatów nagrody Orły "Wprost"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2019 Opublikowano: wtorek, 03, grudzień 2019

Dajemy radę – padło kilka razy ze sceny podczas wręczenia nagród Orłom Wprost w Białymstoku. Przedsiębiorcy nie ukrywali, że lista wyzwań, z jakimi się zmagają, jest długa. Laureatami w konkursie „Wprost" i Bisnode zostają ci, którzy radzą sobie najlepiej. Orły Wprost to projekt ogólnopolski, nagrody wręczane są podczas uroczystości w poszczególnych regionach. O zakwalifikowaniu na listę decydują wyniki finansowe za ostatnie lata, dodatkowo Bisnode sprawdza, czy kandydaci do tytułu nie są notowani w bazach niesolidnych płatników.

Na liście podlaskich laureatów znalazły się detaliczne sieci handlowe. Arhelan, rodzinna firma założona w 1991 r., stworzyła sieć 93 sklepów w 52 miastach i zatrudnia ponad 1500 osób. PSS Społem w Białymstoku ma 15 supermarketów, bary szybkiej obsługi, do tego spółdzielnia sama produkuje m.in. wędliny i pieczywo, ma też sklepy z artykułami gospodarstwa domowego. Przedstawicieli handlu znalazło się w zestawieniu więcej.
Tytuły Orła Wprost są równorzędne, natomiast w każdym regionie statuetka Lidera Biznesu trafia do firmy, który legitymuje się najlepszym wynikiem. Na Podlasiu był to Zakład Produkcji Kruszyw Rupińscy, od ponad 20 lat wydobywający kruszywa budowlane i drogowe.
Galę zwieńczyło wręczenie nagrody w kategorii Osobowość, w której nagradzani są przede wszystkim artyści związani z regionem. W Białymstoku laureatem został Zenon Martyniuk. Po odebraniu nagrody, podczas wywiadu na scenie, lider zespołu „Akcent" opowiadał o swojej karierze i o fenomenie disco polo, szczególnie popularnego w tym regionie. I powtórzył to, o czym wcześniej powiedział w jednym z wywiadów: na ścianie wschodniej najlepiej czują romantyczne piosenki. To kolejna podlaska specjalność.

Autor: Andrzej Lubin „Wprost"