krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Latawce- piękne, kolorowe , stworzone z wyobraźnią

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2023 Opublikowano: poniedziałek, 02, październik 2023

Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie. To „Święto Latawca", organizowane przez PSS „Społem" w Szczecinie wraz z Aeroklubem Szczecińskim w Dąbiu.
Tym razem Szczecinianie także nas nie zawiedli. W dniu 23 września 2023 roku o godzinie 10 tej przybyli na to niezwykłe i jakże ciekawe święto wraz ze swoimi bliskimi, trzymając w ręku własnoręcznie wykonane latawce.

Po rejestracji zawodników i oficjalnym otwarciu imprezy przez Pana Wice-Prezesa ds. Handlu Członka Zarządu PSS „Społem" w Szczecinie Mariusza Gadomskiego i Panią Dyrektor Szczecińskiego Aeroklubu Renatę Kostkiewicz nastąpił czas oceny latawców przez komisję sędziowską. Nie jeden uczestnik z zapartym tchem podczas lotu swojego modelu czekał na jak najwyższą liczbę punktów, pragnąc tylko, aby to właśnie jego latawiec poszybował jak najwyżej w górę.
W tym dniu pogoda naprawdę dopisała. Było wietrznie, słonecznie i bez deszczu. Nie można było sobie wymarzyć lepszej.
W zawodach wzięło udział, aż 269 zawodników w różnym przedziale wiekowym, także przedszkolaków. Swoje latawce zaprezentowały dzieci ze szczecińskich Szkół Podstawowych oraz świetlicy środowiskowej, która działa przy jednej ze szkół.
Wśród uczestników od początku było widać ducha rywalizacji i wielkie zaangażowanie całych rodzin. Maluchom w starcie latawca pomagali rodzice, starsi zawodnicy próbowali sił sami lub z pomocą kolegi czy koleżanki. Po wzięciu udziału w ocenie, pozostało tylko czekać na wyniki całego konkursu. A kiedy to nastąpiło wśród zwycięzców rozdano atrakcyjne nagrody: deskorolki, hulajnogi, biegacze, słuchawki JBL, gry planszowe oraz plecaki. Na podium stanęło, siedmiu zwycięzców w kategorii latawców skrzynkowych oraz trzech w kategorii latawców płaskich. Na tych, którym tym razem nie udało się zwyciężyć czekały drobne upominki ze słodkościami.
A poza zawodami? Można było spędzić czas na zabawie i różnych konkursach z Klaunem Andzią i Klaunem Dziczkiem, którzy na scenie czuli się jak ryba w wodzie. Nie brakowało podskoków, tańców, konkursów czy możliwości pochwalenia się talentem plastycznym przez najmłodszych kilkuletnich uczestników. Dzieci puszczały także bańki, strzelały z zabawkowego łuku, czy zjeżdżały z dmuchanego zamku.
Ale to jeszcze nie wszystko. Na placu stał wielki czerwony wóz strażacki z OSP w Szczecinie, do którego wsiadając można było przez chwilę poczuć się jak dzielny strażak, który właśnie wyrusza na akcję.
A gdy wszyscy uczestnicy zgłodnieli? Czekały na nich pyszne kiełbaski z grilla , chleb ze smalcem, pierogi czy hot dogi. Wśród słodkości wiodły prym lody, wata cukrowa, francuskie rogaliki i krówka społemówka. Jak co roku zadbali o to nasi partnerzy handlowi.
Jak widać atrakcji nie brakowało. Aż szkoda, że trzeba czekać kolejny rok. Nie pozostaje powiedzieć nic więcej, jak tylko : „ Do zobaczenia! „

  • sisIV2023_szczecin01
  • sisIV2023_szczecin02
  • sisIV2023_szczecin03
  • sisIV2023_szczecin04