krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Przedświąteczna zbiórka żywności w SDH „Hala Mirowska"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: wtorek, 16, grudzień 2014

Od kilku już lat, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, organizacje pozarządowe organizują zbiórkę produktów o wydłużonym terminie przydatności do spożycia. W tę akcję wpisuje się m.in. Bank Żywności SOS w Warszawie , który podobnie jak w latach ubiegłych dzięki aktywnym wolontariuszom w największych warszawskich hipermarketach i ofiarnym klientom gromadzi ogromne ilości produktów.

W przedświąteczne zbiórki żywności włącza się m.in. „Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście, poprzez stworzenie możliwości gromadzenia produktów przez wolontariuszy w swoim SDH „Hala Mirowska". Tegoroczna zbiórka w „Hali Mirowskiej" odbyła się w dniach 28-29 listopada, podczas której klienci przekazali wolontariuszom duże ilości produktów. Wyniki zbiórki Bank Żywności SOS ogłosi po jej całkowitym podsumowaniu.
Z magazynów Banku Żywności SOS zebrane produkty trafiają do najbardziej potrzebujących mieszkańców Warszawy i Mazowsza za pośrednictwem 143 organizacji pozarządowych, takich jak: świetlice środowiskowe, TPD, noclegownie, schroniska „Monar", „Caritas", PCK i inne podmioty. Bank szacuje, że w tym roku ponad 50.000 osób otrzyma paczki o wadze 3 kg każda.
Również w „Hali Mirowskiej", w dniach 12 listopada do 10 grudnia br., prowadzona jest podobna zbiórka żywności, zorganizowana przez Fundację Polskiego Handlu pod hasłem: „Podaruj innym Święta". Pozyskane w czasie zbiórki produkty trafią do Stowarzyszenia „Karen", prowadzącego świetlice dla dzieci na terenie warszawskiej Pragi.