krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Społem Wola przeszło lifting i walczy o klientów nowym konceptem Bistro Kredens
Społem Wola w wygospodarowanej części lokalu sklepowego stworzyło bistro łączące bar mleczny z pubem.
aaa
Jubileuszowy 50 Zjazd Delegatów KZRSS
W Zjeździe uczestniczyło 225 delegatów spośród 293 wybranych w spółdzielniach, 30 zaproszonych gości oraz 125 przedstawicieli wystawców.
aaa
PSS „Społem" Białystok wśród laureatów nagrody Orły "Wprost"
aaa
100 lat „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Zamościu
Jubileuszowa Gala wieńczyła obchody 100-lecia funkcjonowania Spółdzielni.
aaa
Wystawa w Muzeum Historii Spółdzielczości. Kapitał kolektywny
aaa
150 lat Społem WSS Śródmieście w Warszawie
W warszawskim klubie Space świętowali swój wyjątkowy jubileusz członkowie i pracownicy WSS.
Copyright by KZRSS "Społem"

Spotkanie Prezesa Zarządu KZRSS „Społem" Ryszarda Jaśkowskiego z Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzatą Kidawa - Błońską

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2019 Opublikowano: wtorek, 26, luty 2019

sisI2019 kidawa-blonska
W dniu 14 lutego 2019 roku w biurze Wicemarszałka Sejmu RP odbyło się spotkanie Prezesa Zarządu KZRSS „Społem" Ryszarda Jaśkowskiego z Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzatą Kidawa – Błońską. Głównym tematem spotkania było omówienie propozycji KZRSS „Społem" dotyczącej objęcia przez Panią Wicemarszałek Sejmu RP patronatu nad organizowaną 15 maja 2019 roku w siedzibie KZRSS „Społem" konferencją historyczną Spółdzielczości Społem w Polsce.

Tematem konferencji będzie przedstawienie historii Spółdzielczości w okresie jej powstawania, rozwoju oraz wpływów na Spółdzielczość obejmujących okres przemian ustrojowych finalizując w czasach obecnych.
Propozycja do Pani Wicemarszałek wynika przede wszystkim z faktu, iż jest ona prawnuczką prezydenta Stanisława Wojciechowskiego – działacza Spółdzielczego, prezesa Związku Spółdzielni Spożywców w latach 1908-1920 – który to w 1913 podczas uroczystości otwarcia spółdzielczej hurtowni na warszawskim Mokotowie, Wojciechowski powiedział:
„Spółdzielczość spożywców „Społem" to jedna z najstarszych branż spółdzielczych w Polsce i jednocześnie największa polska sieć handlowa o ugruntowanej pozycji na rynku. Żadna organizacja handlowa w kraju nie ma tak bogatej przeszłości i tradycji służenia ludziom."

Pani Wicemarszałek Małgorzata Kidawa – Błońska wyraziła zgodę na objęcie patronatu organizowanej konferencji. Zadeklarowała również swój udział w dniu 12 września br. w uroczystych obchodach jubileuszowych na Zamku Królewskim w Warszawie.
KZRSS „Społem" jako organizator obchodów 150 lecia planuje także wizytę na Cmentarzu Powązkowskim w 150 urodziny prezydenta Stanisława Wojciechowskiego - delegacja położy kwiaty i zapali znicz na jego grobie w Alei Zasłużonych na Powązkach.

W trakcie spotkania Pani Wicemarszałek wyraziła duże zainteresowanie przeszłością jak i przyszłością organizacji Społem, podnoszone były także tematy polskiego handlu. Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski apelował o szybkie procedowanie Ustawy o handlu i wprowadzenie uregulowań mogących ograniczyć silną ekspansję i rozwój formatów zagrażających tradycyjnemu polskiemu handlowi. Rozmówcy dokonali również oceny oddziaływania na handel w Polsce, ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz jej skutków na handel społemowski. Rozmowa przebiegała w miłej atmosferze i p. Wicemarszałek zapewniła o swoim wsparciu dla spółdzielczego handlu i działalności Spółdzielni.
Więcej informacji na ten temat ukaże się w wywiadzie na łamach najbliższego wydania Społemowca Warszawskiego.