krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
aaa
25 czerwca - trzecie spotkanie z cyklu "Zmiany przepisów prawa 2020"
Raz w miesiącu będziemy podsumowywać wszystkie zmiany legislacyjne, interpretacje i orzeczenia, a także odpowiadać na pytania uczestników...
aaa
Sklep „Bartek" Spółdzielni Społem PSS Kielce zyskał nowy wygląd
W ostatnich miesiącach nie dość,że zyskał całkowicie nowy wygląd to również znacząco powiększył ofertę...
aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
Copyright by KZRSS "Społem"

Spotkanie Prezesa Zarządu KZRSS „Społem" Ryszarda Jaśkowskiego z Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzatą Kidawa - Błońską

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2019 Opublikowano: wtorek, 26, luty 2019

sisI2019 kidawa-blonska
W dniu 14 lutego 2019 roku w biurze Wicemarszałka Sejmu RP odbyło się spotkanie Prezesa Zarządu KZRSS „Społem" Ryszarda Jaśkowskiego z Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzatą Kidawa – Błońską. Głównym tematem spotkania było omówienie propozycji KZRSS „Społem" dotyczącej objęcia przez Panią Wicemarszałek Sejmu RP patronatu nad organizowaną 15 maja 2019 roku w siedzibie KZRSS „Społem" konferencją historyczną Spółdzielczości Społem w Polsce.

Tematem konferencji będzie przedstawienie historii Spółdzielczości w okresie jej powstawania, rozwoju oraz wpływów na Spółdzielczość obejmujących okres przemian ustrojowych finalizując w czasach obecnych.
Propozycja do Pani Wicemarszałek wynika przede wszystkim z faktu, iż jest ona prawnuczką prezydenta Stanisława Wojciechowskiego – działacza Spółdzielczego, prezesa Związku Spółdzielni Spożywców w latach 1908-1920 – który to w 1913 podczas uroczystości otwarcia spółdzielczej hurtowni na warszawskim Mokotowie, Wojciechowski powiedział:
„Spółdzielczość spożywców „Społem" to jedna z najstarszych branż spółdzielczych w Polsce i jednocześnie największa polska sieć handlowa o ugruntowanej pozycji na rynku. Żadna organizacja handlowa w kraju nie ma tak bogatej przeszłości i tradycji służenia ludziom."

Pani Wicemarszałek Małgorzata Kidawa – Błońska wyraziła zgodę na objęcie patronatu organizowanej konferencji. Zadeklarowała również swój udział w dniu 12 września br. w uroczystych obchodach jubileuszowych na Zamku Królewskim w Warszawie.
KZRSS „Społem" jako organizator obchodów 150 lecia planuje także wizytę na Cmentarzu Powązkowskim w 150 urodziny prezydenta Stanisława Wojciechowskiego - delegacja położy kwiaty i zapali znicz na jego grobie w Alei Zasłużonych na Powązkach.

W trakcie spotkania Pani Wicemarszałek wyraziła duże zainteresowanie przeszłością jak i przyszłością organizacji Społem, podnoszone były także tematy polskiego handlu. Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski apelował o szybkie procedowanie Ustawy o handlu i wprowadzenie uregulowań mogących ograniczyć silną ekspansję i rozwój formatów zagrażających tradycyjnemu polskiemu handlowi. Rozmówcy dokonali również oceny oddziaływania na handel w Polsce, ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz jej skutków na handel społemowski. Rozmowa przebiegała w miłej atmosferze i p. Wicemarszałek zapewniła o swoim wsparciu dla spółdzielczego handlu i działalności Spółdzielni.
Więcej informacji na ten temat ukaże się w wywiadzie na łamach najbliższego wydania Społemowca Warszawskiego.