krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Kolejna Konferencja „SPOŁEM 2024" już za nami!
aaa
SYSTEM KAUCYJNY - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WDRAŻANIA NOWYCH PRZEPISÓW
Zapraszamy na spotkanie z ekspertem!
aaa
Nowo wyremontowany sklep „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej
aaa
Pierwsze posiedzenie zgromadzenia ogólnego KRS
Wzięło w nim udział 99 ze 102 delegatów wybranych na VII Kongresie. Zgromadzenie wybrało Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej, Prezydium Zgromadzenia...
aaa
W dniach 22-23 stycznia 2024 r. obradował VII Kongres Spółdzielczości, który jest najwyższym organem samorządu spółdzielczego w Polsce.
Copyright by KZRSS "Społem"

Spotkanie Noworoczne w „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2023 Opublikowano: środa, 18, styczeń 2023

W dniu 5 stycznia 2023 roku w restauracji „Stylowa" odbyło się spotkanie noworoczne kadry kierowniczej z udziałem Rady Nadzorczej „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej.
Podczas spotkania Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem" reprezentował Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski, który pogratulował Spółdzielni dobrych wyników za rok ubiegły, podziękował za zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcia organizowane przez Związek oraz życzył, aby ten rok, choć zapowiada się jako ekstremalnie trudny, również zakończył się dla Spółdzielni pozytywnie.

Spotkanie zainaugurował Prezes Zarządu Eugeniusz Mazur witając Prezesa Ryszarda Jaśkowskiego, członków Rady Nadzorczej na czele z przewodniczącym Kazimierzem Wojtaszkiem oraz pozostałych gości.
Na uroczystości obecni byli członkowie Zarządu Stowarzyszenia „Koło Bialczan", którzy wręczyli Prezesowi Eugeniuszowi Mazurowi medal „100 lat Koła Bialczan".
W swoim wystąpieniu Prezes Zarządu przedstawił wyniki gospodarcze Spółdzielni za 2022 rok i wykonane zadania inwestycyjne.
Na dzień 31 grudnia 2022 roku zatrudnionych było w Spółdzielni 209 osób. Na koniec ubiegłego roku Spółdzielnię tworzyło 295 członków.
Sklepy spożywcze sprzedały towary na kwotę brutto blisko 54 mln 250 tysięcy zł, więcej jak w roku 2021 o 11,5% i 10,8% ponad plan. Spółdzielczy Dom Handlowy „Sawko" w roku ubiegłym sprzedał towary na kwotę wyższą o 10,9% i 10,2% ponad plan.
Restauracja „Stylowa" w sprzedaży gastronomicznej uzyskała wynik wyższy o 98% w stosunku do roku poprzedniego i 172,3% planu. Ponadto wartość przesunięć do naszych sklepów wzrosła o 14,3% i o 8,6% w stosunku do planu.
Zakład Piekarsko-Ciastkarski wyprodukował wagowo, licząc w kilogramach o 4,1% mniej pieczywa, ale o 3,3% więcej od założonego planu, natomiast ciasta wyprodukowane było, więcej o 12,1%. Wartość sprzedaży całej produkcji wraz z przesunięciami była wyższa o 25,6% jak w roku ubiegłym i o 18,2% przekroczony został plan licząc wartościowo.
Zmieniła się także struktura produkcji pieczywa na korzyść pieczywa drobnego.
W 2022 roku w Spółdzielni było podejmowanych wiele przedsięwzięć inwestycyjnych, modernizacji i remontów. Największe z nich to zakup komory do rozrostu pieczywa w technologii „coolrisingu", czterech pieców do odpieku w sklepach pieczywa schładzanego, nowoczesnych zmywarek firmy Winterhalter do Zakładu Piekarsko - Ciastkarskiego i restauracji „Stylowa". Ponadto Spółdzielnia zakupiła samochody Opel Movano i Opel Combo, a także regał chłodniczy i lady chłodnicze oraz nowoczesny agregat chłodniczy do sklepu nr 33. Kupiono także maszynę pakującą do restauracji „Stylowa". Przeprowadzone zostały remonty w sklepach nr 36 i 21, w tym przygotowanie pomieszczeń do zainstalowania pieców piekarskich. W sklepie nr 36 i Spółdzielczym domu Handlowym „Sawko" wymienione zostało oświetlenie na energooszczędne. Odremontowany został jeden z lokali mieszkalnych, którymi dysponuje Spółdzielnia. Łączna wartość inwestycji wyniosła 1 mln 130 tys. zł.
Prezes Zarządu podziękował kadrze kierowniczej i wszystkim pracownikom Spółdzielni za zaangażowanie i włożony trud w osiąganie założonych celów, a także Radzie Nadzorczej za gospodarski nadzór i tworzenie dobrej atmosfery w Spółdzielni. Podziękował klientom i wszystkim tym, którzy dbają o Spółdzielnię i wpływają na jej dobre funkcjonowanie. Prezes skierował także podziękowania do Ryszarda Jaśkowskiego, Prezesa Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" za wizyty, pomoc i udzielane wsparcie. W imieniu Zarządu złożył wszystkim życzenia noworoczne.
W spotkaniu uczestniczyło blisko sześćdziesiąt osób, które bawiły się przy utworach zespołu muzycznego QSC z Białej Podlaskiej. Było też wspólne śpiewanie kolęd i piosenek przy akompaniamencie Andrzeja Charytoniuka, dyrygenta chóru „Społem". Dania gorące, przekąski oraz napoje przygotowała i podała nasza restauracja „Stylowa".