krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Chleb "Palce lizać" ze "Społem" PSS w Sławnie przypadł do gustu klientom

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2013 Opublikowano: poniedziałek, 21, październik 2013

 Chleb "Palce lizać", produkowany od około dwóch lat w zakładzie piekarsko-ciastkarskim "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Sławnie, szybko przypadł do gustu klientom. Chleb "Palce lizać" to chleb bez polepszaczy, z dużą liczbą ziaren. Są w nim płatki owsiane, słonecznik, siemię lniane i dynia.

Dokładna receptura to oczywiście tajemnica "Społem" PSS w Sławnie. Chleb można kupić w Sławnie i najbliższej okolicy.

 – Ludzie cenią sobie jego niebanalny smak, świeżość i właśnie dużą liczbę ziaren – podkreśla w wywiadzie dla prasy Kazimierz Małecki, prezes Zarządu "Społem" PSS w Sławnie, który ostatnio zgłosił spółdzielnię i jej produkt do plebiscytu "Nasze Dobre", z kilku powodów, ale między innymi po to, by pokazać, że spółdzielnia sławieńska od lat istnieje na rynku i radzi sobie bardzo dobrze.

– Nie wiem z czego to wynika, ale jak ktoś słyszy słowo spółdzielnia, to od razu myśli o jakiejś archaicznej formie własności z minionej epoki. Tymczasem spółdzielczość istnieje od ponad 140 lat i ma się dobrze, czego i my jesteśmy dowodem – podkreśla prezes Kazimierz Małecki.

"Społem" PSS w Sławnie to dziś 8 sklepów i zakład piekarsko-ciastkarski. Łącznie pracuje tu blisko 130 osób.

Prezes Kazimierz Małecki podkreśla, że w spółdzielni od lat utrzymuje stałe zatrudnienie, notuje przyrost sprzedaży, a spółdzielnia nigdy nie przyniosła straty. Od konkurencji spółdzielnia różni się tym, że ma tylko i wyłącznie polski kapitał. Członkiem spółdzielni może zostać każdy, kto wykupi udział o wartości 1.500 złotych. Spółdzielnia należy więc do jej członków, których obecnie jest 149.

– Porównywanie się z wielkimi sieciami handlowymi nie ma większego sensu, bo sławieńska spółdzielnia bazuje przede wszystkim na tym, że doskonale zna lokalny rynek i działa na nim od wielu lat – podkreśla prezes Kazimierz Małecki, który nie ukrywa, że właśnie w mniejszych miastach, takich jak Sławno, łatwiej jest powalczyć o klienta, który doceni też jakość lokalnego i dobrze znanego mu produktu. – Na półkach naszych sklepów można znaleźć te najbardziej popularne i najszybciej sprzedające się wyroby, ale w przeciwieństwie do dużych sieci oferujemy też te mniej znane i wolniej sprzedające się, właśnie po to, by zaspokoić potrzeby wszystkich klientów – dodaje prezes Kazimierz Małecki.