krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" jednym z bohaterów książki „Listy z kanałów" Hanny Dziarskiej

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2023 Opublikowano: piątek, 22, wrzesień 2023

sisIII2023 listy z kanalowWe wtorek 19 września w Muzeum Powstania Warszawskiego w Sali pod Liberatorem, odbyła się promocja książki autorstwa Hanny Dziarskiej pt. „Listy z kanałów" . Hanna Dziarska wraz z prowadzącą spotkanie Miłką Skalską stworzyły niezwykłą atmosferę, rozmawiając o narodzinach tego projektu, wzruszających losach bohaterów książki i przede wszystkim o tytułowych listach z kanałów.

Inspiracją tej publikacji była korespondencja pomiędzy walczącą w Śródmieściu trójką młodych Powstańców a ich rodzicami mieszkającymi na Mokotowie. Zbiorowym bohaterem jest również „Społem", które w czasie okupacji aktywnie i z pełnym poświęceniem pomagało ruchowi oporu, powstańcom oraz ludności cywilnej. Nie bez znaczenia był fakt, że rodziny Jasińskich, Dipplów oraz Zawadzkich były członkami „Społem" i właśnie dzięki temu mogły w tak heroiczny i aktywny sposób wspierać struktury państwa podziemnego.
Polecamy!