krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

Powrót neonu „Społem" na łódzki SDH „Central"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2023 Opublikowano: piątek, 29, wrzesień 2023

29 sierpnia 2022 roku SDH „Central" w Łodzi obchodził jubileusz 50-ciolecia. Trzypiętrowy budynek handlowy wraz z liczącym 45 metrów wysokości 13-piętrowym biurowcem, otwarto 29 sierpnia w 1972 roku jako jeden z oddziałów Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem". Dom Handlowy Central poza działalnością handlową kojarzony jest przez klientów z pierwszymi ruchomymi schodami w Łodzi, ale Klienci i Łodzianie doskonale też pamiętają wyjątkowy, ruchomy neon na elewacji Centralu, na którym niestrudzenie słynna para ubiera się prezentując hasło reklamowe ,,Central ubiera od stóp do głów". Neon stał się w Łodzi kultowy dla rodzimych mieszkańców – w związku z wieloma zapytaniami odnośnie przywrócenia kultowego neonu na budynek SDH „Central" Zarząd spółdzielni podjął decyzję o ponownym uruchomieniu neonu w 2022 roku.

Nie jest to jedyny zwrot ku przeszłości. 26 września 2023 roku Wiesława Kołek Prezes SDH „Central", Wiceprezes Anna Domańska, Ryszard Jaśkowski Prezes KZRSS „Społem" oraz członkowie Rady Nadzorczej SDH „Central" uroczyście uczcili powrót neonu z napisem (tym razem) „Społem Coop" na elewację budynku.
Od momentu powstania budynku widniał na nim zawieszony neon „Społem", który z uwagi na prace remontowe, renowację elewacji Domu Handlowego oraz korozję neonu, został zdemontowany w latach 90 tych i niestety na obiekt już nie powrócił. Jakież było zadowolenie Ryszarda Jaśkowskiego na wieść o tym, że Zarząd Spółdzielni przywróci nazwę „Społem" dodając do niej symbol międzynarodowej spółdzielczości COOP. Słowo COOP, którego litery łączą się jak ogniwa łańcucha - łańcucha współpracy - jest jednoznaczne i łatwe do odczytania przez wszystkich ludzi na całym świecie. Logo COOP pozwala na jasne identyfikowanie posługującego się nim podmiotu jako spółdzielczego oraz zidentyfikowanie produktu jako pochodzącego ze spółdzielni.
Nowe logo na elewacji: „Społem Coop" - oznacza, że Polskie Spółdzielnie Spożywców ,,Społem" są członkiem Międzynarodowego Związku Spółdzielczego i mają prawo do użytkowania Międzynarodowego Znaku Spółdzielczości ,,COOP".
Przypadek SDH „Central" jest przykładem dla innych spółdzielni posiadających obiekty w dużych miastach w centralnych punktach na wspaniałą promocję marki „Społem Coop".