krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Powrót neonu „Społem" na SDH „Central"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2023 Opublikowano: piątek, 29, wrzesień 2023

sisIV2023 central lid29 sierpnia 2022 roku SDH „Central" w Łodzi obchodził jubileusz 50-ciolecia. Trzypiętrowy budynek handlowy wraz z liczącym 45 metrów wysokości 13-piętrowym biurowcem, otwarto 29 sierpnia w 1972 roku jako jeden z oddziałów Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem". Dom Handlowy Central poza działalnością handlową kojarzony jest przez klientów z pierwszymi ruchomymi schodami w Łodzi, ale Klienci i Łodzianie doskonale też pamiętają wyjątkowy, ruchomy neon na elewacji Centralu, na którym niestrudzenie słynna para ubiera się prezentując hasło reklamowe ,,Central ubiera od stóp do głów". Neon stał się w Łodzi kultowy dla rodzimych mieszkańców – w związku z wieloma zapytaniami odnośnie przywrócenia kultowego neonu na budynek SDH „Central" Zarząd spółdzielni podjął decyzję o ponownym uruchomieniu neonu w 2022 roku.


Nie jest to jedyny zwrot ku przeszłości. 26 września 2023 roku Wiesława Kołek Prezes SDH „Central", Wiceprezes Anna Domańska, Ryszard Jaśkowski Prezes KZRSS „Społem" oraz członkowie Rady Nadzorczej SDH „Central" uroczyście uczcili powrót neonu z napisem (tym razem) „Społem Coop" na elewację budynku.
Od momentu powstania budynku widniał na nim zawieszony neon „Społem", który z uwagi na prace remontowe, renowację elewacji Domu Handlowego oraz korozję neonu, został zdemontowany w latach 90 tych i niestety na obiekt już nie powrócił. Jakież było zadowolenie Ryszarda Jaśkowskiego na wieść o tym, że Zarząd Spółdzielni przywróci nazwę „Społem" dodając do niej symbol międzynarodowej spółdzielczości COOP. Słowo COOP, którego litery łączą się jak ogniwa łańcucha - łańcucha współpracy - jest jednoznaczne i łatwe do odczytania przez wszystkich ludzi na całym świecie. Logo COOP pozwala na jasne identyfikowanie posługującego się nim podmiotu jako spółdzielczego oraz zidentyfikowanie produktu jako pochodzącego ze spółdzielni.
Nowe logo na elewacji: „Społem Coop" - oznacza, że Polskie Spółdzielnie Spożywców ,,Społem" są członkiem Międzynarodowego Związku Spółdzielczego i mają prawo do użytkowania Międzynarodowego Znaku Spółdzielczości ,,COOP".
Przypadek SDH „Central" jest przykładem dla innych spółdzielni posiadających obiekty w dużych miastach w centralnych punktach na wspaniałą promocję marki „Społem Coop".