krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Stefcio - pluszak w barwach kieleckiej „Społem" PSS
"Społem" PSS Kielce w oryginalny sposób włączyła się w nurt "pluszakowy".
aaa
Jubileuszowa gala Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem" w Białymstoku
To była wspaniała podróż po 120-letniej historii. Taki jubileusz zdarza się tylko raz, stąd rozmach i wyjątkowe atrakcje.
aaa
Jubileusz 45-lecia „Społem" Spółdzielczych Domów Handlowych „CENTRAL" w Łodzi
Uroczyste obchody w formie pikniku oraz miasteczko zdrowia – „Central na zdrowie"...
aaa
Uroczyste otwarcie Centralnego Baru Mlecznego kieleckiej „Społem" PSS
W uroczystości wzięli udział szczypiorniści AZS UJK Kielce, z którym „Społem" podpisało umowę sponsorską na sezon 2017/2018.
Copyright by KZRSS "Społem"

Odsłonięcie ławeczki Beaty z „Albatrosa" w Augustowie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2017 Opublikowano: poniedziałek, 28, sierpień 2017

Od soboty 26.08, w Augustowie, obok wejścia do restauracji przy ulicy Mostowej znajduje się ławeczka Beaty z „Albatrosa" - dziewczyny, o której od 52 lat śpiewa Janusz Laskowski. Ławeczkę odsłonili, burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, przewodniczący rady miasta Filip Chodkiewicz, redaktor naczelny „Gazety Współczesnej" Jarosław Jabłoński, prezes Augustowskiej Spółdzielni Spożywców „Społem" Bogusław Samel i Michał Selerowski, rzeźbiarz, twórca ławeczki.

W wydarzeniu udział wzięły rzesze augustowian i turystów, każdy chciał zobaczyć, jak wygląda słynna muza Janusza Laskowskiego i zrobić sobie z nią zdjęcie. Na odsłonięciu pomnika zabrakło jedynie piosenkarza. Nie mógł przyjechać, ponieważ koncertuje na południu kraju. A ponieważ piosenkarz nie chce zdradzić, jak Beata naprawdę wyglądała, to wizerunku muzie podlaskiego barda użyczyła Barbara Bujnowska, zwyciężczyni plebiscytu. Projekt rzeźby wykonał zambrowski rzeźbiarz Michał Selerowski. Burmistrz Wojciech Walulik i Bogusław Samel, prezes Augustowskiej Spółdzielni, która jest właścicielem kultowego „Albatrosa" mają nadzieję, że ławeczka stanie się kolejną w mieście atrakcją turystyczną. Cieszę się, że dziewczyna o której do dziś śpiewa się w naszej restauracji podczas dancingów, dyskotek czy wesel wróciła do „Albatrosa" - podkreśla prezes Bogusław Samel.