Jubileusz 100-lecia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Andrychowie
W dniu 14.06.2019r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie uroczyście obchodzono 100-lecie istnienia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców . Wśród zaproszonych gości znalazły się władze miasta, organizacje gospodarcze, Zarząd KZRSS „Społem"- Pan Prezes Ryszard Jaśkowski, Prezesi i Wiceprezesi zaprzyjaźnionych Spółdzielni: „Społem" PSS Bielsko-Biała, „Społem" HWSP Bielsko-Biała, „Społem" PSS „Górnik" Brzeszcze, „Społem" PSS Czechowice – Dziedzice, „Społem" PSS Czerwionka Leszczyny, „ Społem" H. S. Jubilat Kraków, Społem" PSS Kędzierzyn Koźle, „Społem" PSS Mikołów, „Społem" PSS Oświęcim, „Społem" PSS Racibórz, „Społem" PSS Rybnik, „ Społem" PSS Wadowice, „Społem" PSS Węgierka Górka, przedstawiciele kontrahentów, członkowie Rady Nadzorczej oraz pracownicy.
Zaproszenie na konferencję "Rola społeczna spółdzielczości"
Zarząd Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" z siedzibą w Warszawie serdecznie zaprasza na Konferencję poświęconą społecznej działalności spółdzielczości spożywców w Polsce, która odbędzie się w dniu 26 czerwca br. o godz. 12.00, w Sali Konferencyjnej im. I. Strzeleckiej w siedzibie KZRSS „Społem" w Warszawie przy ul. Grażyny 13/15.
Na Konferencję, która jest jednym z wydarzeń zaplanowanych w ramach obchodów 150–lecia spółdzielczości spożywców w Polsce, zaprosiliśmy m.in. przedstawicieli spółdzielni uczniowskich, Szkoły Podstawowej w Kaznowie, Klubu Sportowego „Społem" w Łodzi i spółdzielni zaangażowanych w działalność społeczną.
Zapraszamy i prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 19.06.2019 r.
Społem łamie stereotypy - artykuł w Wiadomościach Handlowych
Społemowcy chcą walczyć z opinią, że ich sklepy przeznaczone są tylko dla starszego pokolenia Polaków. Zamierzają modernizować placówki zgodnie ze współczesnymi standardami, a także zwiększyć swoją siłę zakupową. Na konferencji zorganizowanej z okazji 150-lecia Społem spółdzielcy zapowiedzieli walkę o przyciągnięcie do swoich placówek młodej generacji konsumentów.
Dla kielczan i konspiracji. „Społem" PSS Kielce w okresie okupacji niemieckiej.
Przez blisko 20 lat odrodzonej po latach zaborów Polski, działacze spółdzielni spożywców .Społem" wrośli w tkankę społeczną Kielc. Ich oddanie uwidoczniło się szczególnie mocno w latach niemieckiej okupacji. Aktywna działalność „Społem" w latach 1939-1945 nie ograniczała się jedynie do uczestnictwa w wymianie handlowej i sprzedaży detalicznej. Po przegranej wojnie obronnej, spółdzielnie spożywców posiadane przez siebie możliwości wykorzystywały by zarówno w sposób legalny, jak i niezgodny z prawem okupacyjnym, pozyskiwać towary na zaopatrzenie miejscowej ludności oraz wspomagać niepodległościową konspirację.