krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

Festyn i piknik spółdzielczy w Białej Podlaskiej

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2018 Opublikowano: poniedziałek, 17, wrzesień 2018

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości, „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białej Podlaskiej wspólnie z Bankiem Spółdzielczym zorganizowała dla mieszkańców miasta i okolic Festyn Spółdzielczy przy Spółdzielczym Domu Handlowym „Sawko" Festyn od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, można zobaczyć ciekawe występy artystyczne, pokazy taneczne i posłuchać koncertów kapel, a liczne stoiska handlowe zapraszają do degustacji i zakupu wyrobów po atrakcyjnych cenach.

Na festynie Spółdzielnia „Społem" przede wszystkim reklamowała swoją działalność, zapraszając na:

  • stoisko Zakładu Piekarsko-Ciastkarskiego oferującego szeroki asortyment chleba i pieczywa drobnego,
  • stoisko restauracji „Stylowa" do degustacji pierogów ruskich i z ciecierzycą oraz ciasta z rabarbarem,
  • stoisko spożywcze do zakupu towarów w cenach promocyjnych,
  • stoisko SDH „Sawko" z ofertą towarów gospodarstwa domowego.

Bank Spółdzielczy na swoim stoisku zachęcał do korzystania z oferty i produktów banku. Do udziału w festynie i prezentacji swoich wyrobów zaproszono firmy współpracujące ze Spółdzielnią, a także artystów i twórców. Popróbować można było produktów firmy „Mlekovita", ciastek „Lubisie" firmy Mondelez, kawy z firm Strauss Cafe i Woseba, jak również syropu z „Herbapolu". Dania z grilla przygotowały hurtownia „Pigi" i hurtownia „Publimar", a firma Madej Wróbel serwowała hot dogi. Oko cieszyły wystawy obrazów, rękodzieła artystycznego i biżuterii z kamieni naturalnych, a także przeróżne gatunki kwiatów prezentowane przez Zakład Produkcyjno-Handlowy „Zieleń". Atrakcją festynu były zabawy dla dzieci – magiczne eksperymenty i pokaz robotów przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, występy artystów Zespołu Wokalnego „Chwilka", szkoły tańca „Zamek" i „Kontra", a także koncert Kapeli Ludowej „Społem" i „Podlasiacy" oraz Kapeli Podwórkowej „Klawa Ferajna".

Festyn nie jest jedyna imprezą zorganizowana przez PSS z okazji Dnia Spółdzielczości - pracownicy i członkowie spółdzielni obchodzili również swoje święto podczas pikniku spółdzielczego. Impreza odbyła się w Terenowym Ośrodku Edukacji Ekologicznej, położonym niedaleko rzeki Krzna w Białej Podlaskiej. Wykonaniem Hymnu Spółdzielczości spotkanie rozpoczął Chór „Społem", który wystąpił z utworami na zakończenie części oficjalnej. Wręczono podziękowania i nagrody: Pani Izie Semeniuk, która od 63 lat śpiewa w Chórze „Społem", a od 30 a może 40 jest Prezesem Zarządu Chóru, przez pięć kadencji była członkiem Rady Nadzorczej, Pani Małgorzacie Kochnio wieloletniemu pracownikowi, która przez blisko 30 lat jest kierownikiem największych sklepów w Spółdzielni i przez 5 lat była członkiem Rady Nadzorczej oraz Pani Mirosławie Zajko. W trakcie pikniku zostali przedstawieni nowi pracownicy, zatrudnieni w okresie ostatnich 12 miesięcy, a były to 34 osoby. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili goście z KZRSS „Społem" Pani Dyrektor Danuta Mioduszewska i Pani Elżbieta Czajka, Prezes Zarządu „Społem" w Białymstoku Pan Mieczysław Dąbrowski oraz sponsorzy i przedstawiciele firm współpracujących ze Spółdzielnią, a także redaktorzy „Społemowca Warszawskiego". Posiłki na piknik przygotowała restauracja „Stylowa" prowadzona przez Spółdzielnię, dania z grilla serwowały zakłady mięsne „Sokołów", firmy JBB i Madej Wróbel. Do tańca uczestnikom grała Kapela Ludowa „Społem" i zespół QSC. Atrakcją wieczoru był pokaz sztucznych ogni. Piknik spółdzielczy jest okazją do spotkania, wspólnej zabawy, wypoczynku i integracji, a było to już 17 takie spotkanie, na które przybyło ok. 280 osób.