krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
SPOŁEM COOP NA SZCZYCIE KILIMANDŻARO !
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Zarząd KZRSS „Społem" w Warszawie serdecznie zaprasza prezesów i członków zarządów spółdzielni na kolejną, wiosenną konferencję „SPOŁEM 2023"
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
aaa
Pierwsze w Historii Euro Coop posiedzenie Prezydium poza siedzibą organizacji
W dniach 22-24 lutego br. Związek stał się gospodarzem pierwszego w historii tej organizacji spotkania Prezydium poza jej siedzibą.
aaa
Fundacja „Hospicjum głogowskie" przyznała nagrody FILANTROP 2023
Wśród wyróżnionych PSS Głogów.
aaa
W OBRONIE „CHLEBA POWSZEDNIEGO" !
Celem działań Związku jest zbudowanie szerokiej koalicji „ZA CHLEBEM" ponadpartyjnej i ponad podziałami.
Copyright by KZRSS "Społem"

Przedświąteczne zbiórki oraz konkurs w „Społem" WSS Śródmieście

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2016 Opublikowano: sobota, 17, grudzień 2016

W okresie przed Świętami Bożego Narodzenia w „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście, zgodnie z tradycją, trwają zbiórki dla potrzebujących.
W czasie dwóch weekendów wolontariusze Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom- Rodzina-Człowiek, w placówce „Sezam" przy Al. Rzeczypospolitej na warszawskim Wilanowie, zachęcali klientów do udzielania wsparcia jego podopiecznym w postaci artykułów o wydłużonym terminie przydatności do spożycia, środków czystości etc.

Podobna zbiórka, pod hasłem „Podaruj innym święta", miała miejsce w DH „Hala Mirowska", gdzie klienci w dniach 2-16 grudnia br., na specjalny regał mogli odłożyć wybrane przez nich produkty, które Fundacja Polskiego Handlu gromadziła dla dzieci ze świetlic opiekuńczo-wychowawczych.
Trwająca przez cały rok zbiórka funduszy do umieszczonych w placówkach śródmiejskiej spółdzielni skarbon, należących do organizacji pozarządowych, zwykle przed świętami przybiera na sile. Zasoby skarbon Fundacji z Warszawy, Bielska-Białej i Tychów powiększają się w tym okresie o datki na leczenie i rehabilitację dzieci oraz młodzieży, którymi opiekują się Fundacje.
Święta Bożego Narodzenia stwarzają też okazję do zaprezentowania szerszemu gronu klientów zdolności manualnych uczniów, w ramach organizowanych konkursów. Do konkursu „Choinka i wieniec adwentowy – symbole Bożego Narodzenia", ogłoszonego przez społemowską spółdzielnię zaproszeni zostali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 im. Kazimierz Kirejczyka ( ul. Długa 9) i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących nr 8 im. Zofii Galewskiej (ul. Koźmińska 7). Do wykonania prac konkursowych zostały wykorzystane bazy w postaci styropianowych lub tekturowych stożków, w przypadku choinek i wiklinowych wianuszków do wieńca adwentowego. Do wypełnień wykorzystano orzechy, krepinę, ozdobny papier, bombki, makaron (świderki lub muszelki), a także świeże gałązki świerka i cisa. Ozdobami były m.in. koraliki i ususzona limonka. Za udział w konkursie wszyscy otrzymali upominki, a prace zostały wyeksponowane w siedzibie spółdzielni oraz zaprezentowane na stronie www i na łamach „Społemowca Warszawskiego".