krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

W newsletterze „dlahandlu.pl" opublikowano fragmenty wypowiedzi Prezesa Zarządu „Społem" PSS „Robotnik" w Zamościu dla „Tygodnika Zamojskiego"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2016 Opublikowano: czwartek, 18, luty 2016

W codziennym newsletterze „dlahandlu.pl" z dnia 10 lutego br. opublikowano fragmenty wypowiedzi Marii Wawrzaszek-Gruszki, prezesa Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Robotnik" w Zamościu, dla „Tygodnika Zamojskiego", zatytułowane: „Skutecznie walczymy z konkurencją, ale z każdym rokiem jest coraz trudniej".

Oto treść opublikowanych fragmentów wypowiedzi prezes Marii Wawrzaszek-Gruszki.
„– Rok 2015 był kolejnym, w którym otwierano nowe, duże sklepy. Działalność rozpoczęła np. największa „Biedronka" w województwie lubelskim, o pow. 1.800 mkw., dziewiąta w Zamościu, pierwszy sklep sieci „Aldik". Bronimy się wszelkimi metodami, m.in. wprowadziliśmy nowy program lojalnościowy dla klientów, zwiększamy ilość i wartość promocji cenowych. W efekcie do końca 2015 r. udawało nam się zatrzymać klientów, wzrastała wartość ich zakupów – mówi w rozmowie z Tygodnikiem Zamojskim Maria Wawrzaszek-Gruszka, prezes „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Robotnik" w Zamościu.
– Skutecznie walczyliśmy z konkurencją, wzrastała sprzedaż i produkcja w piekarniach, mieliśmy ok. 1 mln zł zysku. „Społem" przez ostatnich 20 lat wypracowywało zysk oraz w każdym roku zwiększało przychody ze sprzedaży. Z każdym rokiem jest trudniej. Liczba mieszkańców Zamościa nie wzrasta, miejsc pracy nie przybywa, a podmiotów handlowych jest coraz więcej. Narzekamy więc coraz bardziej, zwłaszcza że w budowie są kolejne markety, np. w obrębie byłego dworca PKS. Z przerażeniem spoglądamy więc na 2016 r., nie tylko z powodu dużo za dużej konkurencji, ale też nowego podatku, który na sklepy chce nałożyć rząd – mówi prezes zamojskiej spółdzielni handlowej.
– Ratowanie rodzimego handlu ma bardzo duże znaczenie. Kiedy otwierane są nowe markety, pokazywane są tylko pozytywy, mówi się o tym, że powstały nowe miejsca pracy. Tylko że nikt nie wspomina o tym, ile wskutek tego zamyka się małych sklepów, jak bardzo ograniczają one działalność. My to obserwujemy z innej strony – sprzedajemy pieczywo do małych sklepów detalicznych i widzimy, jak zmniejszają zamówienia. I to jest właśnie utrata miejsc pracy – w tych małych, średnich sklepikach handlu rodzinnego".