krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Ustawa kaucyjna – spotkanie w KZRSS Społem

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2024 Opublikowano: środa, 24, kwiecień 2024

23 kwietnia 2024 roku z inicjatywy Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" odbyło się spotkanie online z Panem Łukaszem Kurzawą – dyrektorem sprzedaży firmy PolKa.
Na mocy ustawy z dnia 13 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw, od stycznia 2025 r. przedsiębiorcy wprowadzający produkty w opakowaniach na napoje będą zobowiązani osiągnąć poziomy selektywnego zbierania opakowań i odpadów opakowaniowych.

W praktyce podmiotami objętymi nowymi regulacjami będą przede wszystkim sklepy spożywcze oferujące na sprzedaż napoje w opakowaniach.
PolKa to jedna z dwóch firm na polskim rynku, która uzyskała zezwolenie od Ministra Środowiska na prowadzenie systemu kaucyjnego. Jest to równocześnie jedyna firma na polskim rynku, która jest w pełni przygotowana do obsługi trzech frakcji wynikających z ustawy - jej partnerem strategicznym jest firma InPost.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele zrzeszonych Spółdzielni i KZRSS „Społem". Spotkanie miało charakter edukacyjny i nakreślający wyzwania z jakimi mierzyć się będą przedsiębiorcy od nowego roku. Uczestnicy zgłosili wiele pytań i spotkanie zakończyło się dyskusją nad powstającymi w tym zakresie problemami.
Zainteresowanych tematyką serdecznie zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.