krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Zgromadzenia Ogólne ICA, CCW oraz Euro Coop
W każdym z tych spotkań uczestniczył Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem" reprezentowany przez Prezesa Związku Ryszarda Jaśkowskiego
aaa
Urbi Meritus - Zasłużony Miastu dla Jana Kuleszy, prezesa PSS w Białymstoku
Pan Prezes został wyróżniony za natychmiastową pomoc i wsparcie działań Miasta Białystok na rzecz Ukrainy oraz uchodźców z Ukrainy przebywających...
aaa
2 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS Lidzbark Warmiński rozszerza działalność

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2022 Opublikowano: wtorek, 12, lipiec 2022

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Lidzbarku Warmińskim istnieje od 1945 roku i prowadzi działalność handlową oraz piekarnię w Lidzbarku Warmińskim. Z powodu zmniejszającej się liczby mieszkańców i rozwoju konkurencji możliwość otwarcia kolejnego sklepu powodowała by stworzenie wewnętrznej konkurencji dla już istniejących placówek w mieście.

W 2019 roku Spółdzielnia podjęła kroki mające na celu wyjście poza funkcjonujący od wielu dziesięcioleci model biznesowy i otworzyła placówkę poza miastem.
Zakup lokalu od Gminnej Spółdzielni w miejscowości Kiwity, modernizacja placówki oraz dobrze dobrany asortyment spowodował pozytywny odbiór ze strony klientów, a Spółdzielni dał „wiatru w żagle" aby poszukiwać kolejnych placówek w lokalizacjach poza obszarem Lidzbarka Warmińskiego. Podążając wybraną strategią w lutym 2022 PSS postanowił odbudowywać Spółdzielczość w Bartoszycach. Dawna placówka niegdyś funkcjonującej w Bartoszyckiej Spółdzielni Spożywców, która po jej likwidacji trafiła w prywatne ręce stała się własnością Lidzbarskiej Spółdzielni. Sklep przeszedł kompleksową modernizację i 22 lutego 2022 został uruchomiony pod szyldem GAMA z zaznaczeniem logo „Społem". Powierzchnia sklepu wynosi ok. 190 m2, posiada dodatkowe zaplecze oraz parking z terenem zielonym. Sklep jest w pełni monitorowany i zatrudnia łącznie 10 osób. Nowoczesny styl oraz dobór asortymentu otrzymał pozytywny odbiór ze strony klientów. Zmiana wizerunku sklepu jest bardzo istotna z punktu postrzegania go przez klientów. Połączenie Spółdzielczej tradycji z nowoczesnością pozwala aby pobudzić wśród lokalnej społeczności chęć wsparcia Polskiego Handlu.