krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
SPOŁEM COOP NA SZCZYCIE KILIMANDŻARO !
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Zarząd KZRSS „Społem" w Warszawie serdecznie zaprasza prezesów i członków zarządów spółdzielni na kolejną, wiosenną konferencję „SPOŁEM 2023"
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
aaa
Pierwsze w Historii Euro Coop posiedzenie Prezydium poza siedzibą organizacji
W dniach 22-24 lutego br. Związek stał się gospodarzem pierwszego w historii tej organizacji spotkania Prezydium poza jej siedzibą.
aaa
Fundacja „Hospicjum głogowskie" przyznała nagrody FILANTROP 2023
Wśród wyróżnionych PSS Głogów.
aaa
W OBRONIE „CHLEBA POWSZEDNIEGO" !
Celem działań Związku jest zbudowanie szerokiej koalicji „ZA CHLEBEM" ponadpartyjnej i ponad podziałami.
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS Lidzbark Warmiński rozszerza działalność

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2022 Opublikowano: wtorek, 12, lipiec 2022

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Lidzbarku Warmińskim istnieje od 1945 roku i prowadzi działalność handlową oraz piekarnię w Lidzbarku Warmińskim. Z powodu zmniejszającej się liczby mieszkańców i rozwoju konkurencji możliwość otwarcia kolejnego sklepu powodowała by stworzenie wewnętrznej konkurencji dla już istniejących placówek w mieście.

W 2019 roku Spółdzielnia podjęła kroki mające na celu wyjście poza funkcjonujący od wielu dziesięcioleci model biznesowy i otworzyła placówkę poza miastem.
Zakup lokalu od Gminnej Spółdzielni w miejscowości Kiwity, modernizacja placówki oraz dobrze dobrany asortyment spowodował pozytywny odbiór ze strony klientów, a Spółdzielni dał „wiatru w żagle" aby poszukiwać kolejnych placówek w lokalizacjach poza obszarem Lidzbarka Warmińskiego. Podążając wybraną strategią w lutym 2022 PSS postanowił odbudowywać Spółdzielczość w Bartoszycach. Dawna placówka niegdyś funkcjonującej w Bartoszyckiej Spółdzielni Spożywców, która po jej likwidacji trafiła w prywatne ręce stała się własnością Lidzbarskiej Spółdzielni. Sklep przeszedł kompleksową modernizację i 22 lutego 2022 został uruchomiony pod szyldem GAMA z zaznaczeniem logo „Społem". Powierzchnia sklepu wynosi ok. 190 m2, posiada dodatkowe zaplecze oraz parking z terenem zielonym. Sklep jest w pełni monitorowany i zatrudnia łącznie 10 osób. Nowoczesny styl oraz dobór asortymentu otrzymał pozytywny odbiór ze strony klientów. Zmiana wizerunku sklepu jest bardzo istotna z punktu postrzegania go przez klientów. Połączenie Spółdzielczej tradycji z nowoczesnością pozwala aby pobudzić wśród lokalnej społeczności chęć wsparcia Polskiego Handlu.