krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Spotkanie studentów Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego z przedstawicielami spółdzielczości konsumenckiej „Społem"
Tematem spotkania była: „Spółdzielczość w Polsce, w UE i na świecie" oraz perspektywy zawodowe dla studentów.
aaa
Po generalnej przebudowie, PSS Szczecin otworzył dla klientów sklep Orion przy ul. Księcia Bogusława X 18a
Sklep mieści się w tym samym miejscu od 1973 r., a na swoje pięćdziesięciolecie otrzymał nowoczesny wygląd.
aaa
Społem Coop na szczycie Kilimandżaro!
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
Copyright by KZRSS "Społem"

Kupiecko-Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem" w Malborku nagrodzona „Orłem Agrobiznesu 2015"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2015 Opublikowano: środa, 23, grudzień 2015

W dniu 2 grudnia br. w auli Domu Literatury w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia „Orłów Agrobiznesu 2015". Wśród dziewięciu wyróżnionych podmiotów z całej Polski znalazła się Kupiesko-Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem" w Malborku, która została nagrodzona za bar „Puchatek" istniejący od 1951 roku.

53. edycja „Orłów Agrobiznesu 2015", która odbyła się w dniu 2 grudnia 2015 r., była więc szczęśliwa dla Kupiecko-Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem" w Malborku. Nagrodę „Orła Agrobiznesu 2015", za sukces rynkowy, z rąk przewodniczącego Kapituły Franciszka J. Stefanika, w obecności wielkiej gwiazdy polskiej piosenki Joanny Rawik, odebrał prezes Zarządu Zygmunt Przybyła.
W tym wydarzeniu akcent malborski pojawił się dwukrotnie. Bowiem Kapituła „Orłów Agrobiznesu" przyznała również Janowi Tadeuszowi Wilkowi – zastępcy burmistrza miasta Malborka, nagrodę Srebrnego Promotora Orłów Biznesu, za wsparcie i rekomendację nagrodzonej malborskiej spółdzielni.
Do konkursu malborską spółdzielnię zgłosiły bowiem władze miasta. Wniosek został uwzględniony, bo spółdzielnia prowadzi znany i lubiany bar „Puchatek".
Bar „Puchatek" to znak rozpoznawczy KWSP „Społem" w Malborku. W barze istniejącym od 1951 roku stołowały się całe pokolenia mieszkańców miasta, ale chętnie zaglądają tu również turyści.
Bar „Puchatek" zaczynał od jednego pomieszczenia na parterze budynku przy pl. Słowiańskim. Obecnie ma 171 m² powierzchni i 81 miejsc konsumenckich przy stolikach. Bar prowadzi tradycyjną polską kuchnię, a specjalizuje się w wyrobie pierogów domowych.
Nagroda „Orła Agrobiznesu 2015" została przyznana KWSP w Malborku w przededniu jej jubileuszu 70-lecia istnienia, który przypada w 2016 roku.
„Orzeł Agrobiznesu" przyznawany jest od grudnia 2001 roku firmom z branży rolno-spożywczej i jej otoczenia, firmom handlowym, placówkom gastronomicznym oraz bankom działającym na rzecz agrobiznesu za sukces rynkowy. W każdej edycji wręczanych jest maksimum 15 nagród starannie wybranym firmom i bankom, które wcześniej uzyskały nominację do nagrody na podstawie rekomendacji m.in. samorządów lokalnych. Nie jest to więc nagroda masowa.