krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
SPOŁEM COOP NA SZCZYCIE KILIMANDŻARO !
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Zarząd KZRSS „Społem" w Warszawie serdecznie zaprasza prezesów i członków zarządów spółdzielni na kolejną, wiosenną konferencję „SPOŁEM 2023"
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
aaa
Pierwsze w Historii Euro Coop posiedzenie Prezydium poza siedzibą organizacji
W dniach 22-24 lutego br. Związek stał się gospodarzem pierwszego w historii tej organizacji spotkania Prezydium poza jej siedzibą.
aaa
Fundacja „Hospicjum głogowskie" przyznała nagrody FILANTROP 2023
Wśród wyróżnionych PSS Głogów.
aaa
W OBRONIE „CHLEBA POWSZEDNIEGO" !
Celem działań Związku jest zbudowanie szerokiej koalicji „ZA CHLEBEM" ponadpartyjnej i ponad podziałami.
Copyright by KZRSS "Społem"

Bary mleczne zagrożone zamknieciem - pomoc rządowa nie współmierna do potrzeb i sytuacji rynkowej

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2021 Opublikowano: środa, 29, grudzień 2021

Niestety cztery nowohuckie bary prowadzone przez PSS „Społem" Nowa Huta są zagrożone zamknięciem. Konsumentów nie ucieszy informacja o minimalnym podniesieniu dofinansowania rządowego, na poziomie 0,5%, do prowadzonych placówek gastronomicznych, przy inflacji sięgającej 8%.

Najbardziej wzrastają ceny artykułów żywnościowych. Drożeją warzywa, sery, mąka i tłuszcze i coraz trudniej będzie kalkulować niskie ceny dostępne dla ludzi w złej sytuacji materialnej. Problem polega na tym, że bary mleczne, aby uzyskać dofinansowanie są coraz bardziej ograniczane marżami i innymi ograniczeniami. Dzisiaj porcja smacznych naleśników z serem kosztuje 6-7 zł, a jeśli trzeba byłoby skalkulować cenę zgodną z kosztami to powinny kosztować ok. 10 zł. Trzeba bowiem pamiętać, że nie tylko drożeją surowce do produkcji tanich wyrobów, ale drożeje energia w postaci gazu, czy prądu. Są podnoszone czynsze i rosną koszty pracy wymuszane przez rząd. Ten sam, który nie jest rychliwy do rekompensaty wspomnianych na wstępie. W Nowej Hucie jest kilka barów mlecznych. Niektórzy uważają je za relikt poprzedniego ustroju, a tak naprawdę to sprawdzają się obecnie jako miejsce żywienia nie tylko ubogich osób, ale również bardziej zamożnych, oferując smaczne i tanie potrawy.