krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Fundacja „Hospicjum głogowskie" przyznała nagrody FILANTROP 2023
Wśród wyróżnionych PSS Głogów.
aaa
W OBRONIE „CHLEBA POWSZEDNIEGO" !
Celem działań Związku jest zbudowanie szerokiej koalicji „ZA CHLEBEM" ponadpartyjnej i ponad podziałami.
aaa
Spotkanie Noworoczne w „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej
aaa
100. rocznica objęcia najwyższego urzędu w państwie przez Stanisława Wojciechowskiego
aaa
PSS w Ozorkowie otwiera nowy sklep
Nowe delikatesy działają od 7 grudnia 2022 r. przy ul. Starzyńskiego w Ozorkowie
Copyright by KZRSS "Społem"

"Społem" PSS w Białymstoku ma strategię rozwoju na kolejne kilka lat

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2013 Opublikowano: czwartek, 24, październik 2013

Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białymstoku to największa spółdzielnia spożywców w kraju. W 2012 roku białostocka "Społem" PSS uzyskała zysk netto w wysokości 5 mln złotych. To prawie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej.

"Społem" PSS w Białymstoku to także jeden z największych pracodawców w mieście. Zatrudnia prawie 1.600 pracowników. I wszyscy są na etatach – powiedział "Kurierowi Porannemu" z 14 października br. Mieczysław Dąbrowski – prezes Zarządu "Społem" PSS w Białymstoku.

Zarządzający spółdzielnią podkreślają, że to właśnie ludzie są głównym bogactwem przedsiębiorstwa. Pracownicy lojalni i oddani, bo i firma wobec nich zachowuje się odpowiedzialnie.

– Zahartowały nas przede wszystkim lata transformacji – nie kryje dziś satysfakcji prezes Mieczysław Dąbrowski. – Szybko nauczyliśmy się działania w nowych warunkach rynkowych. Sami włożyliśmy w to mnóstwo własnej pracy, ale mieliśmy też znakomitych nauczycieli zewnętrznych, bo nie bylibyśmy w stanie sami wyszkolić tak wielkiej liczby pracowników.

Analizując wyniki finansowe spółdzielni można dojść do wniosku, że jest to jedna z niewielu podlaskich firm handlowych, która skutecznie konkuruje z zachodnimi sieciami. – A z badań wynika, że mamy silną markę i jesteśmy doceniani przez klientów – dodaje Mieczysław Dąbrowski.

Co roku spółdzielnia inwestuje od 10 do 13 milionów złotych, m.in. w nowe linie produkcyjne, czy modernizacje swoich placówek. Ostatnio – w sierpniu – został oddany do użytku całkowicie odnowiony supermarket "Bazar" przy ul. Bema.

– Musimy się zmieniać, by dopasowywać się do nowych potrzeb naszych klientów – przekonuje prezes. I dodaje, że firma ma opracowaną strategię rozwoju na kolejne kilka lat.

– Plany są ambitne, ale realne. Jesteśmy przekonani, że pozwolą one na dalszy rozwój spółdzielni – mówi prezes Mieczysław Dąbrowski.

Historia białostockiej spółdzielni spożywców sięga 1897 roku. Przez te wszystkie lata spożywcy byli blisko białostoczan i osiągnęli niespotykany w innych regionach kraju sukces.

"Społem" PSS w Białymstoku prowadzi 33 sklepy, w tym 11 supermarketów, 16 sklepów spożywczo-przemysłowych, dwa o profilu mięsno-wędliniarskim, dwa sklepy agd oraz dwa domy handlowe. Prowadzi też działalność gastronomiczną i produkcyjną.

Spółdzielnia opiera działalność handlową na własnej produkcji wędlin, garmażerki, pieczywa oraz ciast i wyrobów ciastkarskich. Zakład Przetwórstwa Mięsnego, Zakład Garmażeryjny "Zodiak" oraz dwie piekarnie i ciastkarnia zaopatrują – oprócz własnych sklepów – również innych odbiorców z Białegostoku i okolic. Według danych finansowych za 2012 rok firma miała przychody na poziomie 344,5 mln złotych (więcej o prawie 8 % niż w 2011 roku).