krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

"Społem" PSS w Białymstoku ma strategię rozwoju na kolejne kilka lat

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2013 Opublikowano: czwartek, 24, październik 2013

Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białymstoku to największa spółdzielnia spożywców w kraju. W 2012 roku białostocka "Społem" PSS uzyskała zysk netto w wysokości 5 mln złotych. To prawie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej.

"Społem" PSS w Białymstoku to także jeden z największych pracodawców w mieście. Zatrudnia prawie 1.600 pracowników. I wszyscy są na etatach – powiedział "Kurierowi Porannemu" z 14 października br. Mieczysław Dąbrowski – prezes Zarządu "Społem" PSS w Białymstoku.

Zarządzający spółdzielnią podkreślają, że to właśnie ludzie są głównym bogactwem przedsiębiorstwa. Pracownicy lojalni i oddani, bo i firma wobec nich zachowuje się odpowiedzialnie.

– Zahartowały nas przede wszystkim lata transformacji – nie kryje dziś satysfakcji prezes Mieczysław Dąbrowski. – Szybko nauczyliśmy się działania w nowych warunkach rynkowych. Sami włożyliśmy w to mnóstwo własnej pracy, ale mieliśmy też znakomitych nauczycieli zewnętrznych, bo nie bylibyśmy w stanie sami wyszkolić tak wielkiej liczby pracowników.

Analizując wyniki finansowe spółdzielni można dojść do wniosku, że jest to jedna z niewielu podlaskich firm handlowych, która skutecznie konkuruje z zachodnimi sieciami. – A z badań wynika, że mamy silną markę i jesteśmy doceniani przez klientów – dodaje Mieczysław Dąbrowski.

Co roku spółdzielnia inwestuje od 10 do 13 milionów złotych, m.in. w nowe linie produkcyjne, czy modernizacje swoich placówek. Ostatnio – w sierpniu – został oddany do użytku całkowicie odnowiony supermarket "Bazar" przy ul. Bema.

– Musimy się zmieniać, by dopasowywać się do nowych potrzeb naszych klientów – przekonuje prezes. I dodaje, że firma ma opracowaną strategię rozwoju na kolejne kilka lat.

– Plany są ambitne, ale realne. Jesteśmy przekonani, że pozwolą one na dalszy rozwój spółdzielni – mówi prezes Mieczysław Dąbrowski.

Historia białostockiej spółdzielni spożywców sięga 1897 roku. Przez te wszystkie lata spożywcy byli blisko białostoczan i osiągnęli niespotykany w innych regionach kraju sukces.

"Społem" PSS w Białymstoku prowadzi 33 sklepy, w tym 11 supermarketów, 16 sklepów spożywczo-przemysłowych, dwa o profilu mięsno-wędliniarskim, dwa sklepy agd oraz dwa domy handlowe. Prowadzi też działalność gastronomiczną i produkcyjną.

Spółdzielnia opiera działalność handlową na własnej produkcji wędlin, garmażerki, pieczywa oraz ciast i wyrobów ciastkarskich. Zakład Przetwórstwa Mięsnego, Zakład Garmażeryjny "Zodiak" oraz dwie piekarnie i ciastkarnia zaopatrują – oprócz własnych sklepów – również innych odbiorców z Białegostoku i okolic. Według danych finansowych za 2012 rok firma miała przychody na poziomie 344,5 mln złotych (więcej o prawie 8 % niż w 2011 roku).