krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

Latawce- piękne, kolorowe , stworzone z wyobraźnią

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2023 Opublikowano: poniedziałek, 02, październik 2023

Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie. To „Święto Latawca", organizowane przez PSS „Społem" w Szczecinie wraz z Aeroklubem Szczecińskim w Dąbiu.
Tym razem Szczecinianie także nas nie zawiedli. W dniu 23 września 2023 roku o godzinie 10 tej przybyli na to niezwykłe i jakże ciekawe święto wraz ze swoimi bliskimi, trzymając w ręku własnoręcznie wykonane latawce.

Po rejestracji zawodników i oficjalnym otwarciu imprezy przez Pana Wice-Prezesa ds. Handlu Członka Zarządu PSS „Społem" w Szczecinie Mariusza Gadomskiego i Panią Dyrektor Szczecińskiego Aeroklubu Renatę Kostkiewicz nastąpił czas oceny latawców przez komisję sędziowską. Nie jeden uczestnik z zapartym tchem podczas lotu swojego modelu czekał na jak najwyższą liczbę punktów, pragnąc tylko, aby to właśnie jego latawiec poszybował jak najwyżej w górę.
W tym dniu pogoda naprawdę dopisała. Było wietrznie, słonecznie i bez deszczu. Nie można było sobie wymarzyć lepszej.
W zawodach wzięło udział, aż 269 zawodników w różnym przedziale wiekowym, także przedszkolaków. Swoje latawce zaprezentowały dzieci ze szczecińskich Szkół Podstawowych oraz świetlicy środowiskowej, która działa przy jednej ze szkół.
Wśród uczestników od początku było widać ducha rywalizacji i wielkie zaangażowanie całych rodzin. Maluchom w starcie latawca pomagali rodzice, starsi zawodnicy próbowali sił sami lub z pomocą kolegi czy koleżanki. Po wzięciu udziału w ocenie, pozostało tylko czekać na wyniki całego konkursu. A kiedy to nastąpiło wśród zwycięzców rozdano atrakcyjne nagrody: deskorolki, hulajnogi, biegacze, słuchawki JBL, gry planszowe oraz plecaki. Na podium stanęło, siedmiu zwycięzców w kategorii latawców skrzynkowych oraz trzech w kategorii latawców płaskich. Na tych, którym tym razem nie udało się zwyciężyć czekały drobne upominki ze słodkościami.
A poza zawodami? Można było spędzić czas na zabawie i różnych konkursach z Klaunem Andzią i Klaunem Dziczkiem, którzy na scenie czuli się jak ryba w wodzie. Nie brakowało podskoków, tańców, konkursów czy możliwości pochwalenia się talentem plastycznym przez najmłodszych kilkuletnich uczestników. Dzieci puszczały także bańki, strzelały z zabawkowego łuku, czy zjeżdżały z dmuchanego zamku.
Ale to jeszcze nie wszystko. Na placu stał wielki czerwony wóz strażacki z OSP w Szczecinie, do którego wsiadając można było przez chwilę poczuć się jak dzielny strażak, który właśnie wyrusza na akcję.
A gdy wszyscy uczestnicy zgłodnieli? Czekały na nich pyszne kiełbaski z grilla , chleb ze smalcem, pierogi czy hot dogi. Wśród słodkości wiodły prym lody, wata cukrowa, francuskie rogaliki i krówka społemówka. Jak co roku zadbali o to nasi partnerzy handlowi.
Jak widać atrakcji nie brakowało. Aż szkoda, że trzeba czekać kolejny rok. Nie pozostaje powiedzieć nic więcej, jak tylko : „ Do zobaczenia! „

  • sisIV2023_szczecin01
  • sisIV2023_szczecin02
  • sisIV2023_szczecin03
  • sisIV2023_szczecin04