krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
aaa
Budynek Społem skończył 110 lat!
Inicjatorami budowy gmachu byli wielcy działacze polskiej spółdzielczości Romuald Mielczarski oraz Stanisław Wojciechowski ...
aaa
„Święto Latawca" w Szczecinie.
Wrzesień to miesiąc w którym wszyscy mieszkańcy Szczecina i nie tylko, czekają na jedyne i wyjątkowe wydarzenie...
aaa
Leszcyński festiwal sportu
Na miłośników biegów ekstremalnych czekała Tor Tura – specjalnie zaplanowana trasa, na której walczyli biegacze z prawdziwym charakterem.
aaa
KZRSS „Społem" informuje o zawartym porozumieniu o współpracy z firmą Net Innovation Software z Białegostoku.
aaa
Z okazji obchodów 115-lecia swojej działalności PSS Społem w Garwolinie zorganizowała piknik, na który zaproszono pracowników, emerytów oraz członków Spółdzielni.
aaa
Wiesław Depa prezes PSS Społem w Rzeszowie otrzymał nagrodę specjalną „MECENAS KULTURY PODKARPACKIEJ 2023"
Copyright by KZRSS "Społem"

Wsparcie „Społem" WSS Śródmieście i jej partnerów handlowych dla przedszkoli realizujących projekty edukacyjne

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2017 Opublikowano: czwartek, 02, marzec 2017

Przedszkola zlokalizowane w obrębie działalności „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście realizują projekty edukacyjne, do których zapraszają dzieci z równorzędnych placówek.
Są to m.in. Festiwal Piosenki Angielskiej, Przegląd Kolęd i Pastorałek, czy „Warszawa da się lubić ?".

Do tego ostatniego przedsięwzięcia, od ośmiu lat, zaprasza Przedszkole nr 34 z siedzibą przy ul. Emilii Plater, którego projekt zakłada utrwalanie wiadomości o stolicy, jej historii, zabytkach, legendach, aktualnych wydarzeniach, ale także kształtowanie wyobraźni twórczej dzieci, podnoszenie świadomości ekologicznej najmłodszych, poprzez wykorzystanie surowców wtórnych, co znalazło zastosowanie w tegorocznej edycji projektu pod nazwą: „Warszawskie pałace".
Do konkursu przystąpiły dzieci z 12 placówek przedszkolnych oraz sześciolatki i siedmiolatki ze szkoły podstawowej. Na podsumowaniu konkursu w Śródmiejskim Domu Kultury przy ul. Smolnej wyeksponowano: Pałac Jabłonowskich, Pałac na Wyspie, Królikarnię, Pałac Kultury i Nauki, Pałac na Wodzie, Pałac na Wyspie, Pałac w Wilanowie, i Belweder. Zabytkowe obiekty, zgodnie z zasadami konkursu, zostały wykonane na bazie kartonu, tektury, korka i styropianu, z wykorzystaniem m.in. nakrętek, kartonowych opakowań po mleku, płyt CD i zużytych baterii.
Dzięki sponsorom i darczyńcom, wśród których była „Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście i jej partnerzy handlowi: Garmond Press S.A., dostawcy warzyw i owoców oraz Pracownia Cukiernicza Raj-Plus, która rekomendowała drożdżówki „Radziwiłłówki" o niskiej zawartości cukru, soli i tłuszczu – przygotowany został poczęstunek oraz zestawy upominków dla wszystkich uczestników kolejnej edycji projektu edukacyjnego.