krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS "Społem" w Zamościu otwiera kolejny sklep

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2020 Opublikowano: wtorek, 04, luty 2020

Spółdzielnia na mocno konkurencyjnym rynku dobrze sobie radzi. I otwiera kolejny sklep To dwudziesty pierwszy sklep spożywczy zamojskiej „Spotem" PSS „Robotnik", prężnie działającej spółdzielni. Nowoczesny obiekt powstał w Żdanowie. Inwestycja kosztowała 3,7 mln zł - została w całości sfinansowana z własnych środków. Sklep 44 - bo taki dostał numer - widać z daleka. Uwagę zwraca jego charakterystyczna okrągła, a wieczorem ładnie podświetlona, bryła. To przestronna placówka typu LUX (17-ty należący do zamojskiej firmy), zajmuje 560 mkw. powierzchni użytkowej, a sala sprzedaży to 417 mkw. Załoga sklepu liczy 10 osob.

- Ogromnym plusem sklepu, oprócz ładnej i nowoczesnej architektury, jest jego położenie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej prowadzącej do Krasnobrodu i drogi powiatowej do Mokrego - podkreśla Maria Wawrzaszek-Gruszka, prezes zarządu „Społem" PSS „Robotnik" w Zamościu.
W piątek, 24 stycznia, obiekt został uroczyście oddany do użytku. Symboliczną wstęgę przecięli: Maria Wawrza-szek-Gruszka, prezes zarządu „Społem" PSS „Robotnik" w Zamościu, Marzena Lesiuk, kierownik nowego sklepu oraz Ryszard Jaśkowski, prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie.
Zamojskie Społem od kilku lat jest największą spółdzielnią spożywców Społem w województwie lubelskim. Za ubiegły rok wypracowała ponad 100 mln zł przychodu. Zrzesza 342 członków i zatrudnia 3 70 osób.
Prowadzi 18 sklepów w Zamościu, 2 w Tomaszowie Lub. i teraz w Żdanowie. To właśnie załoga była gospodarzem uroczystego otwarcia - przygotowała degustacje ciast i wypieków, także najlepszego w Zamościu chleba, z własnej piekarni.
Wśród gości byli także Ryszard Gliwiński, wójt gm. Zamość, projektant Iwona Czapka z firmy II Senso, Tadeusz Rozmus, współwłaściciel i prezes PW Budmat, która budowała obiekt, Mirosław Kornas, dyrektor Mars Dystrybucja Sp. z o.o., zaopatrująca sklep w produkty, także inspektorzy nadzoru budowlanego. Zaprzyjaźniony od lat z zamojskim Społem ks. Józef Dudek, kapelan spółdzielni poświęcił obiekt. A załodze - żeby się wiodło - podarował „Anioła Sukcesu".

Wielkie otwarcie sklepu w Żdanowie dla klientów odbyło się w sobotę, 25 stycznia. Sklep przygotował liczne promocje. Na zakupy przybyły tłumy.

  • sisI2020_zamosc01
  • sisI2020_zamosc02
  • sisI2020_zamosc03
  • sisI2020_zamosc04