krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
SPOŁEM COOP NA SZCZYCIE KILIMANDŻARO !
Łukasz Bogdanowski ze stowarzyszeniem „Szlak Mi Się Trafił" zdobył Kilimandżaro.
aaa
Zarząd KZRSS „Społem" w Warszawie serdecznie zaprasza prezesów i członków zarządów spółdzielni na kolejną, wiosenną konferencję „SPOŁEM 2023"
aaa
Ogólnopolski program Doceń Polskie ponownie certyfikował Chleb Żytni produkowany przez PSS Głogów
Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie najwyższej jakości polskim produktom spożywczym
aaa
Pierwsze w Historii Euro Coop posiedzenie Prezydium poza siedzibą organizacji
W dniach 22-24 lutego br. Związek stał się gospodarzem pierwszego w historii tej organizacji spotkania Prezydium poza jej siedzibą.
aaa
Fundacja „Hospicjum głogowskie" przyznała nagrody FILANTROP 2023
Wśród wyróżnionych PSS Głogów.
aaa
W OBRONIE „CHLEBA POWSZEDNIEGO" !
Celem działań Związku jest zbudowanie szerokiej koalicji „ZA CHLEBEM" ponadpartyjnej i ponad podziałami.
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" włącza się aktywnie we wspólny projekt z członkami Euro Coop CO-OP TURISM

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2022 Opublikowano: poniedziałek, 30, maj 2022

20 maja 2022 roku Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem" zgłosił dwuosobową reprezentację Związku ( występującą w imieniu zrzeszonych Spółdzielni) oddelegowaną do prac w tworzonej przez członków Euro Coop - Grupy Zadaniowej ds. Turystyki.

Ponad połowa członków Euro Coop prowadzi różnorodną działalność turystyczną – od biur podróży po sieci hoteli. Stwarza to potencjał do omówienia silniejszych synergii między organizacjami członkowskimi Euro Coop w celu:
TWORZENIA sieci członków i ich podmiotów stowarzyszonych w celu identyfikacji ich ofert i innych szczegółów, takich jak korzystanie z krajowych programów lojalnościowych;
UCZENIA SIĘ, dzieląc się doświadczeniem, wiedzą i kontaktami;
DOSTOSOWANIA SIĘ do wspólnych wyzwań, tworząc potencjał dla rzecznictwa na szczeblu krajowym i unijnym;
Zjednoczenia we wspólnych celach i promocji produktów branży turystycznej.
„Społem" jako członek Euro Coop widzi duży potencjał w zaangażowaniu wszystkich zrzeszonych Spółdzielni w tworzenie wspólnego programu turystycznego z uwagi na przekonanie, że Spółdzielcze usługi turystyczne powinny być dostępne dla wszystkich ponad 30 milionów członków – konsumentów, ale nie tylko. Za pośrednictwem tworzonego programu promocyjnego z tych usług będą mogły skorzystać również inne osoby, które do tej pory nie miały możliwości zapoznania się z ofertą turystyczną Spółdzielni.
Andreas Koumis (przedstawiciel Coop Cypr) zgłosił się na ochotnika do objęcia przewodnictwa jako przewodniczący Grupy Zadaniowej ds. Turystyki. Podjęta inicjatywa przewiduje poniższy harmonogram prac:
o 9-miesięczny okres testowy, podczas którego odbędą się dwa spotkania - jedno spotkanie inauguracyjne i drugie spotkanie techniczne,
Reprezentacja: max. po 2 osoby z każdego kraju;
Ustalony Zarząd: Andreas Koumis (Coop Cypr ) zgłosił się na stanowisko przewodniczącego; wspierany przez Oliviera Mugnier ( Coop Francja FNCC), Sekretariat Euro Coop zapewnia wsparcie administracyjne.
Cele (wstępna lista ):
o promowanie istniejących usług wśród członków w ramach zunifikowanej sieci / marki (np. Euro Coop Travel);
o zwiększenie wiedzy na temat istniejących usług/pakietów poprzez wymianę skutecznych praktyk i dzielenie się informacjami;
o zbadanie możliwości stworzenia wspólnego portalu/strony internetowej promującej te usługi, w tym, jeśli to możliwe, poza turystyczne (np. produkty);
o zbadanie możliwości stworzenia międzynarodowego pakietu usług z preferencyjnymi stawkami dla członków spółdzielni, niezależnie od ich narodowości.
KZRSS „Społem" zaprasza wszystkie Spółdzielnie członkowskie do kontaktu z Zespołem Organizacji i Promocji w celu przekazania informacji o posiadanej bazie noclegowej/hotelowej/ restauracyjnej oraz wspierania Zespołu w pracach nad wspólnym portalem internetowym promującym działalność turystyczną.