51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem"
W dniach 15-17 listopada br. w Serocku odbył się 51 Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem". Był on podsumowaniem kadencji 2020-2023 niezwykle trudnej dla spółdzielni spożywców ze względu na następujące po sobie kryzysy i ich następstwa (pandemia, wojna na Ukrainie). „Społem" ma nadzieję zamknąć ten rozdział i przejść do nowych zadań, związanych m.in. z lepszą współpracą, wzmocnieniem wizerunku oraz nowymi technologiami.
Podczas uroczystej kolacji, która poprzedzała obrady Zjazdu, Zarząd KZRSS „Społem" w obecności wszystkich 168 delegatów złożył specjalne podziękowania gościom - senatorom Jolancie Hibner i Krzysztofowi Kwiatkowskiemu za wsparcie, jakiego udzielili spółdzielniom spożywców w czasie batalii o objęcie piekarń „Społem" i gminnych spółdzielni „tarczą gazową". Za skuteczne wprowadzenie poprawki do ustawy, która umożliwiła spółdzielniom korzystanie z taryfowanych cen gazu Zarząd KZRSS „Społem" wręczył senatorom odznaczenia „Zasłużony dla Społem". Odznaczenia te otrzymali także Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski i Członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber, którzy nie mogli osobiście stawić się na spotkaniu. Listy gratulacyjne nadesłali Krzysztof Gawkowski przewodniczący Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy oraz senator Waldemar Witkowski. W uroczystości wziął udział także założyciel i wydawca „Poradnika Handlowca" Wiesław Generalczyk oraz Tadeusz Zagórski Prezes Zarządu Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług, który wręczył Ryszardowi Jaśkowskiemu Prezesowi Zarządu KZRSS „Społem" puchar Za Zasługi dla Kupiectwa Polskiego.
Robocza część Zjazdu rozpoczęła się następnego dnia. Rozpatrzono sprawozdanie z działalności Związku za lata 2020-2023 wraz z programem na lata 2024-2027. Członkowie Zarządu Związku otrzymali absolutorium za okres upływającej kadencji, delegaci przyjęli też programowe założenia w działaniach Związku i zrzeszonych spółdzielni. Wśród zadań znalazło się m.in.:
• rozwój systemu wspólnych zakupów,
• wdrożenie sklepu internetowego,
• wspomaganie spółdzielni w promocji programu lojalnościowego „Społem",
• promocja aplikacji mobilnej „Społem",
• promocja marki własnej,
• poszerzenie współpracy z organizacjami spółdzielczymi w Europie wraz z podjęciem działań na rzecz stworzenia wspólnej marki COOP.
• współpraca z Ministerstwem Oświaty w zakresie szkoleń uczniów,
• utworzenie księgi znaku Społem COOP
Zjazd dokonał także wyboru nowej 16-osobowej Rady Nadzorczej Związku, w której skład weszli (kolejność wg. liczby zdobytych głosów):
1. Wiesław Sznaza (PSS Elbląg)
2. Hieronim Kobus (PSS Garwolin)
3. Robert Michalkiewicz (PSS Dobre Miasto)
4. Ryszard Grynda (PSS Grudziądz)
5. Wiesława Chwieduk (PSS „Mazur" w Łęczycy)
6. Anna Tylkowska (WSS „Śródmieście" w Warszawie)
7. Ernest Wasążnik (PSS Węgrów)
8. Mirosława Berlak (PSS Wejherowo)
9. Marek Kędzierski (PSS Wyszków)
10. Ilona Kaczmarczyk (PSS Zawiercie)
11. Roman Karbarz (PSS Stalowa Wola)
12. Mariusz Małachowski (PSS Piła)
13. Emanuel Wysoczański (PSS Barlinek)
14. Tomasz Pławecki (PSS Bochnia)
15. Tomasz Szczotok (PSS Wodzisław Śląski)
16. Magdalena Zgondek (PSS Głogów)
`
Nowo wybrana Rada ukonstytuuje się i dokona wyboru Prezydium na pierwszym posiedzeniu 23 listopada br.